Lukáš Kovanda: Benzín i nafta zlevní. Vánoční kotrmelce nebudou mít na cenu vliv

27.12.2018 13:02 | Zprávy
autor: PV

Komentář k vývoji cen pohonných hmot v ČR a ropy na světových trzích v uplynulých dnech a výhled do doby nadcházející

Lukáš Kovanda: Benzín i nafta zlevní. Vánoční kotrmelce nebudou mít na cenu vliv
Foto: lukaskovanda.cz
Popisek: Lukáš Kovanda

Ceny pohonných hmot i přes Vánoce klesaly, i když již pomalejším tempem než v týdnu předchozím. Litr benzínu Natrural 95 zlevnil o 19 haléřů na 31,95 koruny. V uplynulém týdnu se dostal pod úroveň 32 korun poprvé od letošního května. Litr nafty zlevnil za posledních sedm dní o 12 haléřů na 32,54 koruny. Důvodem je pokračující pád cen ropy.

Ropa typu Brent během svátků zlevnila až takřka na 50 dolarů za barel, nejníže od loňského července. Její cenový pád od počátku října tak překonal čtyřicet procent.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Joukl: Množstevní slevy pro vrahy?

12:26 Zdeněk Joukl: Množstevní slevy pro vrahy?

Čtrnáctého prosince jsem se ve zprávách dozvěděl, že nedávno jmenovaný předseda vlády Babiš nebude z…