Lukáš Lhoťan: Vandalský útok na brněnskou mešitu využívají islamisté k propagandě

21.08.2015 17:03

Zlí Moraváci napadli brněnskou mešitu, která je ničím neprovokovala. Takto je dnes mediálně prezentovaná situace kolem vandalského napadení první mešity v České republice a je to bohužel lež.

Lukáš Lhoťan: Vandalský útok na brněnskou mešitu využívají islamisté k propagandě
Foto: Archiv Lukáše Lhoťana
Popisek: Lukáš Lhoťan
reklama

Samozřejmě, že vedení českých muslimů okamžitě využilo celé situace k mediální ofenzívě, v niž se snažilo hrát si na neviňátka, které zlí extremisté napadli. Šéf českých muslimů Muneeb Hassan Alrawi v mediích opakovaně hovořil o tom, že „někteří konvertité odešli a pak nám napáchali spoustu škod výmysly a lžemi a poškodili náš obraz.“

V České republice dochází pravidelně k různým vandalským činům proti křesťanským symbolům, kostelům a do medií se to prakticky nedostane. Proč taky, že? Tato společnost křesťany spíše pohrdá a považuje je za „divné“. Jenže běda jestli někdo vytluče okna v mešitě! To je hned zle a media se předhánějí v až podlízavé nekritičnosti a dávají prostor islámské propagandě.

Aby bylo jasno, tak já osobně vandalské útoky na mešity odmítám. Je to nehodno naši kultury a civilizovanosti. Ničení svatyní je hodnotou barbarů a islamistů. Ale také odmítám mediální prezentaci celé věci. Kdy se vytváří dojem, že kolem brněnské mešity není nic problémového, co by mohlo motivovat vandaly k útokům.

Alrawi dokonce tvrdí, že kontroverzní projevy, které unikly z prostředí brněnské mešity, jsou výmysly a lží exmuslimů (ZDE). Novinář Idnes.cz Lukáš Valášek, na toto Alrawiho tvrzení nijak nereagoval, přitom mu mohl položit například otázku, jak cizí člověk mohl namluvit a zmanipulovat Alrawiho víc jak desetiminutový projev o nenávisti k nevíře v Alláha? A podobné otázky. Místo toho jeho tvrzení nekomentoval. Takto se dělá spíše manipulovaná propaganda, než objektivní rozhovor.

I to jak si Alrawi hraje na ubliženého je přesné chování podle vzoru Mohammeda nádherně to popisuje a analyzuje Alí Síná v knize Jak porozumět Mohamedovi a muslimům (ZDE).

Pojďme si tedy zopakovat kontroverzní kauzy brněnské mešity, potažmo českých muslimů, které Alrawi označuje za lži a výmysly:

Šéf českých muslimů a brněnské mešity Muneeb Hassan Alrawi, vyzývá k nenávisti v Alláha a bití dětí, když se k Alláhovi nechtějí modlit (ZDE)

Šéf českých muslimů a brněnské mešity Muneeb Hassan Alrawi káže v brněnské mešitě: Bojujte proti nevěřícím jako jeden muž (ZDE)

Muslimové řvou na demonstraci proti Státu Izrael podporu teroristům, demonstraci organizovala Muslimská obec (ZDE)

Kázání v brněnské mešitě proti sekularismu a demokracii (ZDE)

Kázání v brněnské mešitě proti nepřátelům Alláha (ZDE)

Kázání proti židům v brněnské mešitě (ZDE)

Místopředseda Muslimské obce v Praze hovoří o založení prvního islámského soudu v ČR, který je z pohledu českých zákonů nelegální (ZDE)

Všechny tyto projevy jsou podle Alrawiho lží a výmysly exmuslimů a Alrawi s kumpány za ně nenese žádnou odpovědnost, protože je neřekli a exmuslimové si je vymysleli. Prostě lhát a dělat propagandu se musí umět a Alrawi to umí na jedničku s hvězdičkou. Bohužel čeští novináři a politici mu to lidově řečeno žerou i s navijákem.

A bylo mnoho dalších podobných kontroverzních a extremistických názorů a projevu představitelů českých mešit. Nedivím se, že takovéto beztrestné hlásání nenávisti mezi českými muslimy někoho vyprovokuje k porušení zákona a vandalskému činu.

O projevech islámského extremismu mezi českými muslimy píši i ve své knize Islám a islamismus v České republice (ZDE), kterou sice muslimové napadli trestním oznámením, ale policie ho označila za neopodstatněné, nepravdivé a odložila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice za výstavbu multifunkční sportovní haly v Praze 6 – Pod novým lesem

18:08 Petice za výstavbu multifunkční sportovní haly v Praze 6 – Pod novým lesem

Petice za výstavbu multifunkční sportovní haly v Praze 6 – Pod novým lesem sepsaná podle ustanovení …