Macek: Petr Nečas, který mlčí vždy, když by měl řvát a mluví, když by měl jednat

29.10.2012 10:39 | Zprávy

Pondělní glosy Miroslava Macka

Macek: Petr Nečas, který mlčí vždy, když by měl řvát a mluví, když by měl jednat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Dvoustránkový rozhovor s premiérem Petrem Nečasem v sobotních Lidovkách stojí opravdu za to si přečíst, a to ze dvou důvodů.

Jedním se superkorektnost tázajícího se Dalibora Balšínka, který následnými nepříjemnými otázkami neodhaluje častá zastírací klišé a přemnohé plytké povrchnosti v odpovědích tázaného, takže celkový dojem je „ušlechtilou nudou“ s téměř nulovou vypovídací hodnotou.

Jen s jednou výjimkou, ovšem. A to je ten druhý důvod, proč rozhovor stojí za přečtení. Premiér Nečas v něm kritizuje tvrdý boj proti švarcsystému ze strany Drábkova ministerstva práce a sociálních věcí, ovšem nikdo z nás si nemůže pamatovat, že by proti návrhu tvrdého postupu proti švarcsystému, ať už na vládě nebo v mediích, tvrdě bojoval. Neboť mlčel.

Mluví o tom, jak ODS kauza Dalík ubrala několik procent hlasů, ale nikdo si nemůže pamatovat, že by při vzestupu Marka Dalíka k nevolené moci protestoval jak na půdě ODS, tak v mediích. Neboť mlčel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: viditelny-macek.cz

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Kdo přesně tu podle vás normalizuje nenávist a násilí na menšinách přechází mávnutím ruky?

Myslíte, že to dělá někdo z budoucí vlády? Kdo? Já s vámi souhlasím v tom, že přehlíží nepatřičné chování některých, ale že by normalizovali nenávist a přehlíželi násilí na menšinách? To podle mě nikdo nedělá. Ostatně koho myslíte tou menšinou? Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Masochista AB

15:49 Zdeněk Jemelík: Masochista AB

Sleduji se zájmem a zčásti i s pobavením rámus o údajném střetu zájmů majitele Agrofertu, poslance A…