„Postoje se zdají být tak nesmiřitelné, že si lze těžko představit, že by jedna ze stran ustoupila, tak aby dnes bylo nalezeno definitivní dlouhodobé řešení,“ řekl pro Euroskop analytik AMO Kryštof Kruliš o šanci, že jednání ministrů financí bude úspěšné. „Pravděpodobnější je, že se podaří nalézt překlenovací řešení, aby se problém posunul do budoucna,“ dodal.
Poslední schůzka Euroskupiny minulou středu zkrachovala, když ministr financí Janis Varufakis po telefonické konzultaci s Aténami odmítl podepsat už připravené společné prohlášení. O den později ale premiér Alexis Tsipras souhlasil s expertními jednáními mezi řeckou vládou a zástupci věřitelských institucí - tedy Evropské komise, Evropské centrální banky (ECB) a Mezinárodního měnového fondu (MMF). Odborníci měli pro dnešní schůzku připravit technický přehled shod a rozdílů v názorech obou stran.
Nesmiřitelné postoje
"(Řecko) nebude pokračovat v programu, který má rysy (záchranných) programů předchozích vlád," řekl o víkendu v řecké televizi mluvčí vlády Gabriel Sakellaridis. Řecko a Evropská unie se podle něj dohodly na potřebě "národního reformního plánu" s cílem postavit ekonomiku na nohy, zároveň dodal, že nová levicová vláda premiéra Alexise Tsiprase nemá v úmyslu zpronevěřit se slibu, který dala voličům.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: euroskop.cz
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…