Martin Kavka: Proč muslimové bojují za svoje práva v Evropě? Proč ne v islámských zemích?

30.01.2017 11:00 | Zprávy

Konečně se rozhodlo u soudu, zda zdravotní škola porušila práva jedné muslimky. Jak se ukázalo, tak škola dotyčnou nediskriminovala a soud potvrdil, že dotyčná ani nikdy nebyla studentkou inkriminované školy.

Martin Kavka: Proč muslimové bojují za svoje práva v Evropě? Proč ne v islámských zemích?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soud bývalé studentky ze Somálska a střední školy. Studentka tvrdí, že jí škola nepovolila nosit hidžáb, a tím ji nepřímo diskriminovala v přístupu ke vzdělání. Požaduje omluvu a 60.000 korun

Obávám se však, že tímto soudním rozhodnutím věci ve věci islámských šátků a islámských zvyklostí u nás nekončí, ale teprve začínají. První jezince to sice nevyšlo, ale jak známo ze západní Evropy, tak ona se skulina jednou najde. A hodně mohl napovědět i rozstřel na iDnes, kde se utkal Tomio Okamura a zastánce islámské obrody, takzvaného saláfismu, Muhamed Abbás. Podle Abbáse rozsudek ukazuje, že jsme ještě nedošli do vyspělé Evropy. Podle mého ta „vyspělá“ Evropa dnes tančí nad propastí, což si uvědomují nejen politici, ale i Evropský soud pro lidská práva, který zcela nedávno potvrdil, že muslimské žačky se musí účastnit kurzů plavání společně s chlapci. Což se ovšem švýcarským muslimům moc nezamlouvá, takže uvažují o založení vlastních škol, které budou dle islámských náboženských zvyklostí.

Pokud ani po tomto nikomu nedochází, že se zde vytváří paralelní společnost, tak už opravdu nevím, co se ještě musí stát, aby někteří procitli a uvědomili si, že požadavky muslimů už nemají nic společného s deklarací lidských práv, protože sami muslimové svými žalobami na to, či ono dávají najevo, že lidská práva jsou pro ně jen nějaký popsaný papír, pokud nerespektuje islámské právo a islám jak cestu k Alláhovi.

Lidská práva, jak je známe a chápeme, jsou založena na rovnosti pohlaví před zákonem. Muslimové svým jednáním dávají najevo, že žena není rovna s mužem. Například ve Švýcarsku nešlo jen o plavání, ale zcela nedávno tam proběhla i kauza, kdy muslimové odmítli podat ruku učitelce, jen proto, že podle islámu nesmí podat ruku ženě. Podobná kauza proběhla před několika měsíci i ve Švédsku a ani tam, přestože Švédsko je „liberální“, ale spíše země nemocná strachem z menšin, tento požadavek neprošel. Začíná to vypadat, že ta přívětivost snaha o to, aby se cizinci v Evropě cítili co nejlépe, začíná narážet na mantinely, které by některé skupiny aktivistů rádi odstranili, ale naštěstí zatím nemohou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Předškolní péče

Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Vzdělání vůdců

15:57 Jan Campbell: Vzdělání vůdců

Na Západě a na Východě se výchovné a vzdělávací filozofie, praktiky a obsahy výrazně liší.