Martin Komárek: Nechcete Zemana? Volte Hilšera

21.12.2017 3:55 odp.

Koho na Hrad?

Martin Komárek: Nechcete Zemana? Volte Hilšera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Komárek

Čím víc lidé, kteří si říkají intelektuálové, Zemanovi sprostě nadávají, tím víc roste jeho šance na znovuzvolení. Na neuvěřitelně přehnané hnusné osobní urážky mohou lidé, kteří si neříkají intelektuálové, reagovat tak jako u Babiše: Jejich sympatie vzrostou.

Kdo pamatuje volbu před pěti lety, vidí, že je nyní atmosféra mnohem klidnější, až na to nepochopitelné urážení Miloše Zemana. Jako tehdy je Zeman jasným favoritem na postup do druhého kola. Tehdy jím byl spolu s ním Jan Fischer. Ten ale pomalu měkl a měkl, až ho nádherným finišem předstihl Karel Schwarzenberg, ač tou dobou byl místopředsedou opovrhované vlády, která spěla k trpkému a směšnému konci.

Nyní se jasným postupujícím jeví Jiří Drahoš, člověk sice po všech stránkách chvályhodný a zachovalý, jeho výkony jsou však podobně nemastné jako Fischerovy. Zemanovi odpůrci však v něm vidí jediného volitelného antizemana, ti ostatní nedávají mnoho naděje, že by mohli do druhého kola postoupit. Což je ale dost chabé vysvědčení.

Ze všeobecné šedi rádoby humanistických frází vystupuje jeden „pirát“. Jmenuje se Marek Hilšer. Je mladý, je hezký a myslí to vážně. Jistě není špatný vědec, ale nikterak se neproslavil, nevydělal peníze a o politice mnoho neví. Poslední dvě charakteristiky by měly být pro prezidenta spíše plus. Pokud mají voliči odvahu proti Zemanovi postavit soupeře z masa a kostí, nikoliv z frází, měli by volit Hilšera.

Je to sice volba riskantní, ale pokud chcete opravdovou změnu na trůně, jediná možná.

Vyšlo na komarkovynoviny.cz. Publikováno se souhlasem autora

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Sdělte prosím s kým jste schopni jít při volbách do nějaké/program/ koalice

Úspěch ve volbách/ v politice/ m.j.předpokládá,najít spojence ve stranách, které mají v programu podobné cíle,záměry a metody řešení,jinými slovy k prosazení se u voličů nestačí mít " jenom" pravdu v pohledu jak by se věc mohla lépe řešit,nýbrž přímo čím,jakými změnami lze ukončit současný děsivý úp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: Za mého mládí se používal výraz „khakimozek“

10:02 Miroslav Macek: Za mého mládí se používal výraz „khakimozek“

Čtvrteční glosy Miroslava Macka.