Řadu dní zatěžovalo Poslaneckou sněmovnu projednávání policejní žádosti o vydání k trestnímu stíhání Vlasty Parkanové, místopředsedkyně sněmovny a bývalé ministryně spravedlnosti a obrany. Vypuklo mediální běsnění, jež zasáhlo prakticky celou společnost. Postižená projevila nedůvěru k orgánům trestního řízení, na jejichž úrovni a vlastnostech se jako ministryně spravedlnosti svým dílem podepsala, a bila se jako raněná lvice za záchranu před trestním stíháním. Vykázala tím nezpůsobilost realistického pohledu na vývoj událostí: mělo jí být jasné, že ji poslanci vydají. Jejím odporem se situace zbytečně zdramatizovala. Způsobila si nesmírné mravní ztráty, které si realistickým přístupem k policejní žádosti mohla ušetřit.
Vlnu zájmu o její případ ale záhy přelil příval hádek mezi politiky, spuštěný skandálním chováním ministra Miroslava Kalouska, jež nakonec přimělo opozici k vyvolání neúspěšného pokusu o vyvolání pádu vlády.
V rozbouřené atmosféře prošla bez velkého vzrušení zpráva o šestihodinovém výslechu exministra Jiřího Pospíšila na protikorupční policii, který se uskutečnil v úterý 17. července 2012. Týkal se vyšetřování okolností zakoupení budovy bývalého církevního semináře ve Vidnavě pro potřeby vězeňství.
Ticho kolem události působí dojmem, jako by Jiří Pospíšil s odchodem z ministerstva ztratil část zajímavosti pro novináře. Kvůli některým zajímavým okolnostem by si ale zasloužila daleko větší pozornost. Vždyť pozoruhodná je již délka trvání výslechu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz