Michaela Julišová: Pachatelé dobra

03.02.2017 18:36 | Zprávy

Pojem hysterický zfanatizovaný groupthink zdaleka není nic banálního nebo dokonce přežitého, ale naopak aktuální žhavý odehrávající se fenomén.

Michaela Julišová: Pachatelé dobra
Foto: donaldjtrump.com
Popisek: Donald Trump

Některým lidem (a není jich málo) chybí monstrózní kolektivní oslavy, jakými byly První máje, spartakiády a další hromadné akce. Minulý režim měl tuto lidskou potřebu ošetřenou. Všechny občany, kteří tíhli ke groupthinku, sjednotil v různých masových akcích, přičemž tito lidé byli v okázalé unifikované konformní názorové jednotě velmi spokojeni. Přesně tato masová jednomyslnost mnohým lidem chybí, a to evidentně především v západní Evropě a USA. V naší zemi jsme si kolektivního vědomí a povinných kolektivních jednotných názorů užili až dost. Snad jen historie neznalá a nezkušená mladá generace + občané, kteří vždy  poslušně následují "ducha doby" mohou opět podlehnout svodům novodobého kolektivismu a svazáctví. 

Přes milión lidí demonstrovalo za práva žen a proti Trumpovi v USA
https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=427148&sId&mId
http://www.reuters.com/article/us-usa-trump-protests-analysis-idUSKBN156142
A tak se kolektivizují zdánlivě nesourodé zájmové groupthinky tzv. feministek, LGBT, genderových kazatelů, ekologů-ekofašistů, ezoteriků atd. Spojuje je společný smysl pro jednotný dogmatismus a fanatismus, které je posilují v jejich egoismu. Tyto nestandardní domácí a importované menšiny z podstaty svého založení tíhnou k exhibicionismu, jež musejí nějak veřejně  demonstrovat. Pokud se nestandardní menšiny se svou exhibicí připojí k duchu doby neboli  k politickému směřování, jež prosazují vládnoucí establishmenty, mají vyhráno. Všude jsou pro ně s nadstandardním pochopením dveře dokořán a jejich minoritní zájmové skupiny pozvolna obsadí mainstream. Z mnohdy bizarních požadavků minorit se postupně stávají nové společenské normy platné pro všechny. Obsazením institucí tak diktatura menšin naplňuje svoje zadání. Symbióza zájmů vládnoucích establishmentů a nestandardních menšin se spojuje v mohutný kolos potlačující práva většiny. 
Agresivní vynucování  pozornosti minorit společně s konformními občany, jež rebelují za větší mocenský vliv vládnoucích establishmentů, mnohdy nabývá absurdní podoby:
"Anti-Trump" protestující lze vidět, jak ve Washingtonu v den jeho uvedení do úřadu rozbíjejí výlohy!
https://www.facebook.com/skynews/videos/1611968418817749/?hc_location=ufi

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Záhada daru

Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Celní tsunami je tady

15:49 Zbyněk Fiala: Celní tsunami je tady

Největším ekonomickým nákladem je prudký nárůst nejistoty, co bude dál s exportním průmyslem. Pomůže…