Michaela Sousedíková: Martin Konvička a bojovníci proti islámu dnes. Co dělá muž, který sliboval koncentráky pro muslimy?

18.06.2017 19:15 | Zprávy

Prohlašoval, že jako vítěz voleb s Blokem proti islámu namele muslimy do masokostní moučky. Podobně odvážných výroků Martina Konvičky následovala ještě řada a některé z jeho excesů byly trestně stíhány. Nakonec však jeho největším politickým úspěchem bylo předposlední místo na Táborsku v loňských senátních volbách. Co dělá dnes jeden z největších odpůrců islámu u nás?

Michaela Sousedíková: Martin Konvička a bojovníci proti islámu dnes. Co dělá muž, který sliboval koncentráky pro muslimy?
Foto: Archiv autora
Popisek: Sedmá republika

Konvička k sobě před dvěma lety stočil pozornost svými facebookovými příspěvky o koncentračních táborech pro muslimy, jejich namletí do masokostní moučky či zplynování. Dnes už jej média zmiňují jen velmi sporadicky.

Před pár týdny byli podle svých vlastních slov společně se zakladatelkou a předsedkyní Naštvaných matek Evou Hrindovou vyhozeni z jedné olomoucké hospody.

Jak na dnes téměř neviditelného aktivistu reaguje společnost? A má vůbec šanci ještě někoho oslovit?

Místo, kde přebýval underground

Olomoucká Hospoda U Musea, v kuloárech známější jako Ponorka, je svým způsobem kult. Jde o lokál, v jehož prostorách se vystřídala snad všechna zásadní jména českého undergroundu. Zdejší osazenstvo tvoří intelektuálové, postarší máničky i úplná společenská spodina. Co ale především, Ponorka vždy přitahovala individuality.

I Martin Konvička s Evou Hrindovou prožili část svého života v Olomouci, takže měli možnost na vlastní kůži nasát genia loci „androšské“ hospody utvářející své jméno v průběhu minulých dekád.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

islám , názory , Konvička , hlídacípes , Sousedíková

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Záhada daru

Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Celní tsunami je tady

15:49 Zbyněk Fiala: Celní tsunami je tady

Největším ekonomickým nákladem je prudký nárůst nejistoty, co bude dál s exportním průmyslem. Pomůže…