Michal Fraiman: Klika policejních plukovníků a prokurátorů přebírá moc. Jdou po krku zbytkům svobody

10.10.2015 17:03 | Zprávy

Michal Fraiman vidí hrozivé důsledky připravované novely trestního řádu, skrze kterou se ocitnete za katrem, kdykoli vás bude chtít státní moc kvůli něčemu „zmáčknout“

Michal Fraiman: Klika policejních plukovníků a prokurátorů přebírá moc. Jdou po krku zbytkům svobody
Foto: pixabay.com
Popisek: Justice - ilustrační foto

Mezi advokáty je současná legislativní dílna Ministerstva spravedlnosti nepříliš uctivě označována jako „parta dětí, co píše zákony“. Pokud se blíže seznámíte s připravovanou novelou trestního řádu, budete patrně chtě nechtě muset této advokátské latině přisvědčit.

Hlavně být „in“

Mladý člověk si zakládá na tom být v rámci své komunity „in“. Podle toho k jaké subkultuře se přiklání, má či nemá facebookový profil, nosí dlouhé či krátké vlasy a vlastní nejnovější IPhone nebo naopak starožitnou Nokii 5110. Být „in“ mezi mladými legislativci znamená dnes „bojovat s korupcí“.

A mladí legislativci ministerstva spravedlnosti na vlně protikorupčního šílenství skutečně „jedou“, o tom nemůže být pochyb. Díky své uvědomělosti promítají do připravovaných návrhů poptávku, abych tak řekl „všech 99 pragováků“. Ať už jde o další „osvobození“ státního zastupitelství, z kterého má napříště být definitivně nekontrolovatelný stát ve státě, nebo o „zjednodušení“ trestního řádu, které by se mělo vyrovnat s různými přežitky, jako jsou obhájci a obhajoba vůbec.

I trestní řád zkrátka musí nově reflektovat soudobou perverzní mantru, že „někoho zavřít“ je univerzálním řešením jakéhokoli problému, či spíše jakékoli společenské frustrace. Protože když někoho sebere policie a dokonce ho strčí „do chládku“ (lid prostý mezi zadržením, vazbou a výkonem trestu nerozlišuje), určitě k tomu byl dobrý důvod a určitě tam patří.

A nás se to, mámo, koneckonců, netýká.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Michal Ratiborský byl položen dotaz

Co se s těmi penězi stalo?

,,Téměř půl miliardy korun, které měly být určeny na obnovu a pomoc postiženým obcím, nebyly proplaceny." To tvrdíte vy a uvádíte, že peníze zůstaly jen na papíře. Jak je to možné? A opravdu zůstaly jen na papíře nebo je vláda použila na něco jiného? Bych se ani nedivili, kdyby je dala na pomoc Ukra...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Rumunský festival demokracie

15:49 Zbyněk Fiala: Rumunský festival demokracie

V neděli v Rumunsku probíhal už druhý pokus o volbu prezidenta republiky, protože zmatení voliči v p…