Nepřesvědčivý výsledek je to proto, že hlavní zdroj růstu je opět oblast výroby automobilů a dopravních prostředků obecně. V řadě dalších segmentů ale došlo k meziročnímu poklesu.
K oborům, kterým se v květnu vyloženě nedařilo, patří potravinářství a výroba nápojů. Produkce potravin klesla o 2,9 % a nápojů dokonce o 3,6 %. Odpovídá to i výsledkům maloobchodních tržeb, které signalizovaly slabší poptávku po potravinách v českých obchodech. Horší květen zažila i farmacie, kde průmyslová produkce klesla o 7,4 %. V neposlední řadě na průmyslovou produkci měla vliv i výroba energií (elektřiny, plynu, tepla), která klesla o 5,4 %. Všechny tyto propady ale dokázala vyrovnat výroba dopravních prostředků a obzvláště automobilů, která dominuje českému průmyslu. Opět se tak ukázala závislost na zahraničních ekonomických cyklech a poptávce. To s sebou nese jak pozitivní, tak i negativní efekty.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…