Server Aktuálně.cz začíná referát o tomto úkazu ilustrativně: „Hned dva poslanci skončili v popelnicích v budově regionálního zastupitelstva ve městě Čerkasy v centrální části Ukrajiny. Několik desítek aktivistů občanských organizací tam vtrhlo na zasedání zastupitelstva s kontejnery, na kterých byly nalepeny portréty dosluhujících poslanců ukrajinského parlamentu za tento region. Chtěli tak protestovat proti snahám příslušníků režimu exprezidenta Viktora Janukovyče dostat se znovu k moci díky nadcházejícím parlamentním volbám.“
Internetový deník, který uvádí řadu dalších příkladů, to interpretuje jako výraz lidového hněvu, a třebaže tuto aktivitu zrovna nespojuje s tzv. evropskými hodnotami, jakoby se tak stalo. Patří jim to, mysleli a jednali jinak než se má.
Kdysi se takovému jednání, které vystavovalo spoluobčany bezpráví a fyzickému násilí říkalo lynč a v právním státě nemělo místo. Lynč je to možná i dnes, ale jen z pohledu lidí, kteří právo pokládají za hodnotu. Kyjevská milice (policie) si dovolila hodně: militanty z vládní strany Svoboda, kteří dva jiné poslance rovněž podrobili této lidové formě lustrace, začala trestně stíhat a veřejnost vyzvala, aby podobné metody nepoužívala. Jakpak asi dopadnou reakční policisté, zřejmě spojení s reakčním režimem Viktora Janukovyče?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.