Milan Rokytka: Bakalovské a další privatizace útokem na Benešovy dekrety

21.09.2013 18:58

Po puči nás všichni pučisté se Schwarzenbergem vydržovanými disidenty ubezpečovali, že se v žádném případě nepůjde před rok 1948, nyní jsme jak po Bílé hoře.

Milan Rokytka: Bakalovské a další privatizace útokem na Benešovy dekrety
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uhlobaron Zdeněk Bakala

Momentálně jedná v Lánech akční prezidentská skupinka o situaci v Moravskoslezském kraji, kterou zdramatizovala krátce před předčasnými volbami Bakalova finanční skupina, která legálně vytunelovala zprivatizované doly a nyní podle hesla "Zisky soukromé, ztráty veřejné" natahuje ruku do kapes nás všech, zejména nezaměstnaných a důchodců, kteří platí v ČR relativně nejvyšší daně a to z každého suchého rohlíku plného lepku.

Celá záležitost měla podle kolegů svůj původ u lidí kolem Václava Havla. Zdeněk Bakala byl jeho poradcem a přítelem Karla Schwarzenberga a také působil jako doprovod a tlumočník při přípravě privatizace Chemopetrolu Litvínov. Některé funkce již sice mohou patřit minulosti, ale uvedu formulaci Dušana Streita z roku 2008: "Bakala je předsedou správní rady Knihovny Václava Havla a spolu se Schwarzenbergem je přítelem nadace Vize 97, kde předsedou dozorčí rady je generální ředitel ČSOB Kavánek. Bakala založil finanční společnost Patria, která se podílela různým způsobem na privatizaci státního majetku. Z té doby zná předsedu ODA Kalvodu, jehož strana měla pod palcem privatizace, se kterým se podílel na televizní stanici TV3. Dostal se i do představenstva Českých radiokomunikací. Se Schwarzenbergem byl zase spolumajitelem Becherovky. Kruh se uzavírá, když Patrii prodal právě Kavánkově ČSOB. Mnoho méně podstatných jeho účastí jsem vynechal, i když měl různé funkce od člena Burzovní komory, přes Telecom až po Národní galerii. Stejně jsem vynechal jako neověřené, že měl s ČSOB spolupracovat a mít obchodní zájem na převzetí IPB." Zlatým hřebem ovšem bylo nabytí OKD, k němuž by bez tehdejšího prezidenta Havla nikdy nemohlo dojít. Je ovšem pravda, že roli užitečných idiotů zde sehráli politici ČSSD. Byla to vláda ČSSD, která v roce 2004 prodala - za asi 8 krát podceněnou cenu - ještě Koláčkovu Karbon Investu svůj významný, i když minoritní podíl. Zároveň však byla proti Koláčkovi - už v průběhu přípravy prodeje - spuštěna trestní kampaň, která vyvrcholila jeho spektakulárním zatčením v noci, s pouty na rukou a za přítomnosti televizních kamer. Pak, kde se vzal, tu se vzal, najednou se majitelem Karbon Investu stal Bakala. Koláček a jeho společníci raději horký podíl prodali (hovoří se o částce mezi do 10 miliardam), když pochopili, že stát má rád někoho jiného. Pochopení Koláčka bylo odměněno - kromě již odhadovaného výnosu v roce 2007 - i definitivním zproštěním obvinění. Takže novým uhlobaronem se stal člověk, který uhlí rozuměl  jako koza petrželi. Ale nekupte to! Cena totiž ani z části neodrážela skutečnou hodnotu společnosti, která se tehdy odhadovala na nějakých 40 miliard korun (bez bytů OKD). Takže milionáře z Bakaly udělal už Václav Havel, ale miliardáře teprve ČSSD.Pak nečinně přihlíželi, jak Bakala vyvedl OKD prostřednictvím firem RPG a NWR na Kypr a do Nizozemska. Sám se nyní raději přestěhoval do Švýcarska. Byty OKD pro 45 tisíc rodin jsou samostatnou kapitolou."

Akce jako tzv. restituce a privatizace národního jmění byly a jsou samozřejmě v rozporu s platnými Dekrety prezidenta republiky Edvarda Beneše, které jsou základem české státnosti. Doly, banky a továrny nad 50 zaměstnanců měly podle nich patřit trvale našemu těžce zkoušenému národu a český stát je měl pouze spravovat, což se podařilo zachovat pouze u národního podniku Budějovický Budvar. Ten je proto nadále "trnem v oku" všech nepřátel lidu, neboť ukazuje, že národní vlastnictví funguje lépe, než bakalovské a havlovské, resp. jejich zahraničních přátel a skrytých podporovatelů.   

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tydenikobcanskepravo.parlamentnilisty.cz

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

svobodná média

Dobrý den, fakt byste za obálku na časopisu, která nikoho neuráží někoho hnala k soudu? Kde je pak nějaká svoboda? A třeba Respekt je známý svými obálkami, kde jsou často i karikatury a je používána nadsázka, někdy i černý humor. To jste se už všichni politici zbláznili, že byste chtěli zasahovat do...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Dvacáté výročí našeho vstupu do EU a historické paralely

15:22 Jiří Weigl: Dvacáté výročí našeho vstupu do EU a historické paralely

Na 1. května 2024 připadá 20. výročí našeho vstupu do Evropské unie. Náš veřejný a mediální prostor …