Jaký je důvod, že z arabských zemí si vybírají pouze chudé Jordánsko, Libanon, jen malá část pak emigruje do Iráku a Egypta. Ještě zmiňme Turecko jako převážně muslimskou zemi, kam ve velké míře Syřané odchází. Velká část si jich to namíří rovnou na severozápad do Evropy.
V zemích Perském zálivu mohou Syřané žádat o turistické vízum nebo dokonce o pracovní povolení. Ovšem byrokratický postup je velice složitý. Bez víza mohou Syřané cestovat pouze do Alžírska, Mauritánie, Súdánu a Jemenu.
Nutné vzniká otázka, proč se tyto bohaté státy, které jsou nejblíže Sýrie, nechopí hostitelské role. O těchto zemích se ví, že nechtějí Syřany k sobě pouštět, že se brání vydávat jim víza a raději syrským utečencům posílají finanční pomoc. Emiráty například financují uprchlický tábor pro desetitisíce Syřanů v Jordánsku nebo Saudská Arábie a Katar posílají peníze, jídlo a ošacení. Celkem tyto bohaté země vynaložily na uprchlíky 900 milionů dolarů, ale ve rovnání s EU je to méně, neboť ta již utratila na uprchlíky 2,4 mld. dolarů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV