Miroslav Josef Bezecný: Proč Marťané okradli české důchodce?

10.06.2021 9:20 | Komentář

Galaxie závidí českým důchodcům nadstandardní životní úroveň

Miroslav Josef Bezecný: Proč Marťané okradli české důchodce?
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto

Průměrný důchod je v České republice údajně 15 000,- korun. Jestliže vezmeme střízlivý odhad, že průměrný důchod je 10 000,- Kč znamená to, že když na covid zemřelo 30 000 důchodců, stát na tom měsíčně "vydělal" 300 000 000,- Kč.

Anketa

Je správné, že Facebook smazal stránku poslance Lubomíra Volného?

11%
85%
hlasovalo: 15929 lidí

Roční "výdělek" státu na covidu -19 v tom případě činí 3 600 000 000,- Kč. A při průměru 15 000,- Kč důchodu měsíčně je to dokonce 450 000 000,-Kč měsíčně. A ročně 5 400 000 000,- Kč. To už je slušný "výdělek". Kolik tedy dává vláda důchodcům, kteří zatím covid přežili, když jim přidá 300 korun? A dává vláda vůbec něco důchodcům? Jsou to naše peníze, které nám jen vrací. A to ještě jen část. Je vypočítáno, že kdyby nám měli vrátit všechny peníze, které jsme si na důchod zaplatili během svého pracovního života, museli bychom se dožít 127 let.  Že nás údajně živí stát? Že nám stát něco dává? Nebo dokonce, že nás živí mladá generace? To je jen umělé rozdmychávání generačního problému! Kdo rozkradl penzijní fond - 330 miliard Kč? Která vláda to byla? Který politik to byl? Viníka najdeme celkem snadno. Jeden český politik již před časem zmínil Marťany. A je jen dobře, že jsme viníka jednoznačně odhalili.  Důchodce okradli Marťané. Důkazy jsou jasné. Galaxie závidí českým důchodcům nadstandardní životní úroveň. Všichni jsme si oddechli. Nebyl to ani Venca, ani Miloš.

Ale čeští ministři neznají jednoduché kupecké počty. Má dáti - dal. Peníze, které si důchodci za svůj pracovní život zaplatili MÁ DÁTI. A ne ty žebračenky, které DAL. Kdy konečně oddělí penzijní účet od státního rozpočtu? Kdo vrátí důchodcům peníze, které z důchodového účtu "zmizely"?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peter Juza: Uzbekistan – prezidentské voľby sa blížia

11:19 Peter Juza: Uzbekistan – prezidentské voľby sa blížia

Predchádzajúce (mimoriadne) prezidentské voľby sa v Uzbekistane konali 4. decembra 2016. Ich špecifi…