Miroslav Kulhavý: A tak vím, o čem píši...

03.03.2017 9:07

Poslední únorový den jsem se zúčastnil slavnostního zahájení projektu, který m.j. iniciuje zamyšlení nad stále četnější civilizační nemocí – rakovinou. Vedle klasické nemocniční léčby je důležitý psychický stav pacienta, ale také přijetí takové diagnózy v rodině a u dalších příbuzných.

Miroslav Kulhavý: A tak vím, o čem píši...
Foto: pixabay.com
Popisek: Srdce, zdraví - ilustrační foto
reklama

Slavnostní zahájení pátého ročníku Tulipánového měsíce uvedla MUDr. Alexandra Aschermannová, onkoložka s dlouholetou praxí a odbornice, která pracovala na koncepcích v oblasti onkologie, její úvodní slovo doplnila Michaela Čadková Svejkovská, která představila projekt. Poté se hosté večera mohli potěšit nádhernými tóny zpěvu a hudby, kterou v netradičních prostorách karlínské Kotelny 55 rozezněl Spirituál kvintet. Celou slavnostní akci doprovodila výstava obrazů.

Tulipánový měsíc zahrnuje akce v nemocnicích, školách, na ulicích, v kavárnách i v samotných Centrech Amelie.  Jeho hlavním sdělením je: onkologické onemocnění vystavuje člověka mnoha výzvám. Má chronickou povahu, léčba je náročná a zdlouhavá; nemoc člověka spoutává, omezuje v běžném životě a často izoluje od ostatních. Proto nemocní a jejich blízcí potřebují nejen léčbu, ale i odbornou psychosociální podporu. A laskavý přístup.

Projekt zastřešuje spolek Amelie, který nabízí psychosociální pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým v Centrech Amelie (v Praze, Liberci Olomouci a Rakovníku), na Lince Amelie a v rámci dobrovolnického programu v nemocnicích. Více informací na www.amelie-zs.cz.

Projekt můžete podpořit i vy, koupí benefičních kytic tulipánů na www.florea.cz nebo jako dobrovolník. Jedním z nich jsem i já, rovněž postižen touto nemocí a tak vím, o čem píši.

C:\Users\kuku\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.IE5\GWG726YA\IMG_2552-1.jpg

Setkání při slavnostním zahájení mělo krásnou atmosféru podtrženou příjemnou hudbou se zpěvem a tak není od věci vyjádření jedné z účastnic, Pavlíny, která to řekla za mnohé z nás: „Moc se mně to líbilo, byl to pro mě zážitek. Jsem ráda, že jsem zde mohla být.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice za dokončení výstavby rychlostní komunikace D49 v úseku Hulín – Fryšták – Horní Lideč – SK

20:17 Petice za dokončení výstavby rychlostní komunikace D49 v úseku Hulín – Fryšták – Horní Lideč – SK

My, níže podepsaní občané České republiky, zejména občané Zlínského kraje, vyzýváme všechny odpůrce …