Když se trochu podrobněji podíváme na situaci ve Venezuele za posledních pár let (tedy ne jen si ji ukázat na mapě), první co se vybaví je ropa a dluhy. A hned za těmito veličinami nepochopitelná bída těch dole. Stát, který v tak hojné míře disponuje žádaným artiklem, musí mít nadstandardní příjmy; kde jsou?!! Na odpověď nemusí být člověk špičkový ekonom: neuvěřitelně velká korupce. A prezident Nicolás Maduró všechno kryje.
Spíše je s podivem, že to trvalo tak dlouho, než lidé ve větším počtu vyšli do ulic. V žádném případě nejsem příznivcem toho, aby ulice (u nás často účelově zverbovaná) rozhodovala o chodu státu. Ale při dlouhodobé hluchotě a neochotě se s lidmi o problému bavit, perzekuci mluvčích těch nespokojených, lidem nic jiného nezbývalo; přesto, je to samozřejmě zcela mimořádná situace.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?
Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?
Další články z rubriky

9:26 Vladimír Ustyanovič: Někteří novináři mají empatii dozorců plynových komor
Katastrofa indického letadla společnosti Air India probudila v českých médiích potřebu různých pisál…
- 15:49 Zbyněk Fiala: Celní tsunami je tady
- 11:24 Jiří Weigl: Czech Republic nikoliv First
- 17:50 Lukáš Kovanda: Trumpova cla, včetně nyní nového 30procentního, připraví Česko letos o 76 miliard
- 10:07 Alena Maršálková: Připravené násilné převzetí českobudějovického Autis Centra nevyšlo
- 21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?