Miroslav Kulhavý: Kdy už konečně odlepíme hubu od té americké boty a narovnáme hřbet?

02.06.2023 16:13 | Glosa

Řada států přišla k rozumu a odvolali uznání Kosova jako státu. Poslední události na severu Kosova jsou nepřímou obžalobou největšího garanta kosovské státnosti - takto USA. Zločinci z bývalé UCK, kteří byli instalování do vedení státu, pokračují v „čistění“ území od Srbů.

Miroslav Kulhavý: Kdy už konečně odlepíme hubu od té americké boty a narovnáme hřbet?
Foto: FB Jany Černochové
Popisek: Podpis smlouvy o spolupráci mezi USA a ČR

Když se na území, které obývají Srbové ve více jak 95% uskuteční volby, kdy na kandidátce jsou pouze kosov. Albánci, je zcela na místě, že se jich Srbové neúčastnili. A teď chtějí, těmi dvěma procenty zvolené protlačit na radnice. I ten největší hlupák mohl vědět, že se to domorodcům líbit nebude. Ale preventivní reakce žádná.

Poklidnou protestní demonstraci napadla kosovská policie (m.j. slzným plynem a dokonce i ostrou střelbou (tedy bez úmyslu zabít) v okamžiku, kdy je jednotky KFOR začaly vytlačovat. Pikantní je na tom i to, že dle bruselských dohod tam albánské speciální jednotky neměly co pohledávat a není divu, že v Srbsku byla vyhlášena bojová pohotovost.

Reakce Evropy a hlavně USA na potencionální rozhoření dalšího konfliktu jsou až trestuhodně vlažné a politikům se moc nechce jednat s těmi, kteří mají své šéfy u soudu v Haagu. Kdy už konečně začne ČESKÝ parlament a vláda prosazovat ČESKÉ zájmy a kdy se už přestane lísat k modle zvané „americké zájmy“? Troufám si odhadovat, že za panování fialového pětislepence se to nestane.

Americké zájmy jsou především prezentované vojenskou základnou právě v Kosovu. Srbové by zřízení takové základny s největší pravděpodobností nepovolili a proto bylo nutné Kosovo od Srbska odtrhnout. Je však i něco více ve hře: abychom neztratili vůči Srbům svou tvář a dlouholeté přátelství, měli bychom udělat ten minimální krok a UZNÁNÍ KOSOVA ODVOLAT! I opakovaná omluva za „humanitární bombardování“ by byla na místě.

Dobrým momentem v mezinárodním chováním českého státu vůči Kosovu a Srbsku by byl akt rozhodnutí mezinárodního soudu v Haagu o vině Hashima Thačiho, takto šéfa albánských zločinců pod falešnou značkou „osvobozenecké armády“. Je-li vinen šéf, jsou na vině i jeho podřízení, takto ustavující politické vedení státu a tudíž jeho zločinné zřízení, které není záhodno uznávat, ať už si to Amíci přejí sebevíce.

P.S.

Takovou zjevnou nespravedlnost ČT přejde malou zprávičkou; být to na jiném bojišti, máme to na talíři od rána do večera neustále.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

reklama

autor: PV

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

ekošílenci

Často mluvíte o ekošílencích a fanaticích. Myslíte, že jde toto šílenství ještě nějak zatavait? Co čekáte, že přijde s volbami? Posílí tito šílenci nebo naopak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Škodlivý souběh nedbalosti a formalismu

15:57 Zdeněk Jemelík: Škodlivý souběh nedbalosti a formalismu

Jako statutár předkladatele nabídky převzetí společenské záruky za žadatele o podmíněné propuštění z…