Miroslav Kulhavý: Očekávané: Dvořák, staronový ředitel ČT. A podřízení si oddechli; dál mohou vyrábět své ubohosti

29.04.2017 9:34

Pan Dvořák se hlásí ve své vizi do budoucna ke svému ředitelování v uplynulých šesti letech. Tím ovšem řadu občanů nepotěšil, neboť to, co ČT zvláště ve zpravodajství a vůbec v politice produkuje, je zmanipulovaný paskvil a řada lidí má vysílání ČT spíše za nepovedenou satiru. Ano, zaměstnanci mohou zůstat v klidu, nic se nezmění a zprivatizovaná veřejnoprávnost bude dál "vyrábět" politické a jiné zpravodajství podle svých názorů, kde objektivita jde stranou.

Miroslav Kulhavý: Očekávané: Dvořák, staronový ředitel ČT. A podřízení si oddechli; dál mohou vyrábět své ubohosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Příklad za jiné: moderátor David Borek měl ve studiu představitele různý stran a na přetřes přišel návrh na zvýšení platů o 10%. Téma uvedl záměrně, protože měl v opoziční argumentaci připravenou tabulku zvýšení produktivity práce v létech 2010 - 2016 jen o 8%. Jednoduchý divák mu obratem dá zapravdu, nesoulad čísel je zřejmý. Otázka k moderátorovi je jasná: je to hloupost nebo záměr? Jsem spíše pro to druhé, zvláště když pan Kalousek je v ČT tak častým hostem. Byl to právě on, kdo okradl policisty, hasiče a důchodce a další; kdyby se produktivita nezvedla ani o 1%, bylo stále co napravovat. Proč pan Borek ten dluh ke své tabulce v závěrečném srovnání nepřipočítal?!

Z jiného soudku. Programové skladbě ČT velí pan Milan Fridrich a je jistě dobré vědět, jaké má tento pán názory. Naposled se rozepsal pod článkem novináře Štěpána Kotrby ( PL 26.4. v 11 hod.). V odpovědi na názory novináře je bezvýhradná podpora EU (i přes mnohdy argumentační kritiku odborníků), výzva k lidem, aby se stěhovali za prací (naivní, nerealizovatelné pro nedostatek vhodných nájemních bytů,k tomu také místa ve školce, atd.; nejsme v Americe), chvála neskutečného nárůstu prosperity za 25 let ( nebere v úvahu necelý milión lidí na hranici chudoby, sice cenově dostupné potraviny, ale s výrazně sníženou kvalitou vlivem různých náhražek, dále jasný statistický údaj o rozevírajících se nůžkách mezi bohatými a chudými atd.), tleskání tomu, že málo placenou práci zastanou "šťastní" migranti (pokud to budou muslimové, můžeme se těšit na II. a III. radikální generaci - viz Francie, Německo, Belgie atd.) a nakonec na výtku, že elity jsou hrabivé a odtržené od reality kontroval, že většina lidí tak nesmýšlí; dle mého i on patří mezi ty odtržené a když ne, je to o to smutnější. Jak si ale dovoluje mluvit za většinu, když je to právě on, kdo na různá témata hlas té většiny do televize nepustí!

Štěpán Kotrba mu namítl, že v roce 1989 nikdo necinkal klíči za kapitalismus bez lidské tváře, církevní restituce, nezaměstnanost, výprodej majetku a aroganci elit ČR i EU. Dodal i adresnou kritiku: „ Bejt prodejnou děvkou elit, normalizátorem rozporů téhle společnosti není dobré poslání,“ V odpovědi se mu dostalo: „Štěpáne, promiň, ale ten hnus, ve kterým jsme žili před rokem 1989, žádný cestování, buzerace, estébáci, nedostatek základních věcí k životu, fronty a ponížení, který jsi zažíval oproti stejným lidem ze Západu se stejným povoláním ale dvacetinásobnými příjmy, za to teda cinkat byla POVINNOST.“

Za sebe bych dodal, že k mnoha negacím se cinkat dalo, ale proč mluvíte o povinnosti cinkat, myslíte, že by se tam po dnešních zkušenostech všichni sešli? Vždyť dotázat se těch co stáli na náměstích, je zase přímo v zaměření ČT. A můžete rozšířit otázku, zda chtěli být montovnou s velkým úbytkem výrobních závodů, zda měli představu o stamiliardách zisků plynoucích za hranice, o nerovnosti hodnocení za stejnou práci (viz, Škoda M.B .- naprosto stejné výkony na výrobních linkách a násobně větší plat v Německu pod stejnou firmou), a to je ve statistice, kde jsme na chvostě Evropy se svými platy a v neposlední řadě asi by necinkali, když věděli, že se bude v ČT přehazovat skoro podobný hnůj jako dříve; jen lépe maskovaný.

Ano pane programový řediteli i se svou bývalkou Norou Fridrichovou (jejích 168 hodin se s tendenčností přímo objímá), můžete být i se svými názory v klidu, žádné zemětřesení se se staronovým ředitelem nekoná; nutno dodat, že především ke škodě diváků. Pokřivenost výrazu VEŘEJNO-PRÁVNÍ zůstává.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Jan Zahradil byl položen dotaz

Proč končíte?

Politiků jako jste vy je naopak třeba v politice více. Jstei jeden z mála, co fakt hájí priority, které měla ODS od počátku. S příchodem nových politiků se toho dost mění. Už ani nehájí živnostníky.Nepřijde mi, žejste tak starý, abyste šel do důchodu. Co tak vlastně budete dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Pikora: Mzdovou a cenovou spirálu přibrzdí tvrdá měnová politika a především vládní škrty

15:57 Vladimír Pikora: Mzdovou a cenovou spirálu přibrzdí tvrdá měnová politika a především vládní škrty

Český statistický úřad uvedl, že v 1. čtvrtletí 2023 vzrostla průměrná hrubá měsíční nominální mzda …