Miroslav Macek: Mezihvězdný průzkumník se vzdálil z dosahu lidské blbosti

23.05.2022 9:01 | Glosa

Pondělní glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Mezihvězdný průzkumník se vzdálil z dosahu lidské blbosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Norsko by se mělo podělit o příjmy z prodeje plynu a ropy s Ukrajinou. Oznámil to v neděli 22. května polský premiér Mateusz Morawiecki.
Podle něj Norsko kvůli rostoucím cenám energií na pozadí ruské vojenské speciální operace navíc obdrží více než 100 miliard eur z prodeje plynu a ropy.
"Měli bychom Norsku zaplatit obrovské množství peněz za plyn – čtyřikrát nebo pětkrát více, než jsme zaplatili před rokem. Musí se okamžitě podělit o tento přebytek, gigantický zisk," citoval Morawieckiho Bloomberg.
No, hurá! Konečně máme po starostech s drahotou! Norsko přerozdělí svoje zisky a jistě i zbrojařské firmy z USA se s námi podělí, nemluvě o výrobcích vakcín…

***

V médiích se objevují informace, že mezihvězdný průzkumník Voyager 1 „zešílel“ a že z pomyslné hranice naší Sluneční soustavy posílá zpět na Zemi „nemožná data“. I tým inženýrů z amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) si s tím láme hlavu a snaží se záhadu vyřešit. Jde ale opravdu o celkově špatnou práci 45 let staré sondy?
Domnívám se, že nikoli:
Mezihvězdný průzkumník se prostě jen vzdálil z dosahu lidské blbosti a vysílá konečně nezkreslená data, kterým pochopitelně nemůžeme rozumět.

***

Zmocněnec vlády pro oblast médií a dezinformací Michal Klíma na Twitteru informoval veřejnost, že už mu chodí celá řada podnětů na prošetření dezinformací. Jenže nemá ani úřad, ani zaměstnance, takže nemůže nic prošetřovat.
To je určitě nějaká desinformace! Vláda přece šetří, kde se dá, a tak by nikoho takového určitě nezaměstnávala! Na druhé straně to, že udavačů je u nás přehršel, tomu bych věřil.

***

Anketa

Jste ochotni alespoň částečně omezit topení, ježdění autem či užívání klimatizace, abyste pomohli Ukrajině proti Putinovi?

2%
97%
hlasovalo: 35305 lidí

Výrobní ceny v Německu v dubnu meziročně vzrostly o rekordních 33,5 procenta, nejvíce od roku 1949, kdy se tento údaj začal sledovat. Ve své zprávě to v pátek uvedl německý statistický úřad.
Tohle je zpráva, která se nás silně dotkne a žádné fángličkaření s ukrajinskými vlajkami tomu nezabrání.

***

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zdůraznil, že jeho země bude potřebovat peníze. Hodně peněz. Kvůli ruské válce se totiž měsíc co měsíc prohlubuje ukrajinský dluh o dalších 5 miliard dolarů. Zelenskyj zdůraznil, že ten, kdo Ukrajině peníze poskytne, platí za svou vlastní bezpečnost. Platí za to, aby Rusko přešla chuť rozpoutávat další války.

***

Zatím nejvtipnější skeč prezidenta Zelenského:
Rusko na území Chersonské oblasti používá protivzdušnou obranu, kterou sestřeluje vlastní rakety a předstírá útoky směrem z ukrajinských pozic na civilisty a dobyté osady.

***

Britské ministerstvo obrany ve své pravidelné analýze uvedlo, že jakmile Rusko zajistí jihoukrajinské přístavní město Mariupol, pravděpodobně přesune tamní síly, aby posílilo operace na Donbase.
Doufám, že tuto analýzu provedli analytici skvěle placení daňovými poplatníky, protože to je ohromující a unikátní zjištění.

***

Zhruba za měsíc a půl až dva měsíce zahájí Ukrajina rozsáhlý protiútok. Serveru Meduza to řekl šéf nezávislé skupiny vyšetřovatelů Conflict Intelligence Team, která studuje pohyb vojenské techniky během ruské invaze na Ukrajině, Ruslan Levijev.

***

Ukrajinu v současné době brání proti ruskému agresorovi na 700 tisíc vojáků. Podle listu Ukrajinska pravda to v sobotu řekl prezident Volodymyr Zelenskyj.

***

V pořadu „tv.berlin Spezial“ vystoupil v pořadu o situaci na Ukrajině a německé zahraniční a bezpečnostní politice též dr. Hans-Georg Maassen, bývalý předseda Spolkového úřadu pro ochranu ústavy.
Maassen vyslovil názor, že „válka na Ukrajině není naše válka." Podle něj v této válce nejde o svobodu, demokracii a lidská práva. Taková tvrzení jsou nečestná. Ukrajina je podle něj „vysoce zkorumpovaný stát“ a „není to stát, který patří k Západu,“ konstatoval, „dokonce i v německých mainstreamových médiích byl Zelenskyj před několika měsíci odsuzován za korupci a porušování práv menšin na Ukrajině. A najednou je chválen jako spasitel, což není pravda.“
Podle Maasena jde ve skutečnosti v ukrajinské válce o moc a zájmy různých politických bloků. Bylo by dobré, aby němečtí politici zde projevili více poctivosti a otevřeně to přiznali.

***

Katarský Emir šejk Tamim bin Hamad Al Thani na společné konferenci s kancléřem Olafem Scholzem potvrdil, že Katar plánuje v roce 2024 dodávat do Německa zkapalněný zemní plyn.
Takže namísto krvavého ruského plynu budou Němci dovážet křišťálově čistý demokratický katarský plyn.
Wikipedie: Šaría je hlavním zdrojem katarské legislativy. Uplatňuje se v rodinném právu, dědictví a řady trestních činů včetně cizoložství, krádeže a vraždy. V některých případech jsou u šariátských soudů svědectví žen brána s poloviční hodnotou, v některých nejsou přijímána vůbec. Rodinné právo bylo kodifikováno v roce 2006. Bičování je v Kataru vykonáváno jako trest za konzumaci alkoholu a zakázaných pohlavních styků. Cizoložství má být podle trestního zákona trestáno 100 ranami. V případech, kdy se cizoložství dopustí muslimka s nemuslimem, může být trestem i smrt. Tělesné tresty jsou v Kataru. Apostáze (odpadnutí od víry) je zde zločin, za který hrozí trest smrti. Rouhání se trestá až sedmiletým vězením. Proselytismus neislámských náboženství se trestá až deseti lety ve vězení. Homosexuální styk se trestá až pětiletým trestem odnětí svobody.

***

Energetik Hynek Beran:
U nás se neválčí, někdo nám sem jenom vozí válečné ceny.

***

Čeština je jazyk vtipný:
Samá katastrofa. Bouřky a tornáda, opičí neštovice, vláda Petra Fialy…

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

předsednictví EU

Pořád se mluví, jak je to pro nás prestižní a důležité. Ale mění se tím něco i pro vás jako europoslance? Jste třeba víc sledovaní, máte víc prostoru? A není celá událost nebo co to je, příliš přeceněvána?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Na to vše nelze zapomínat.“ Docent Valenčík a věci, o kterých se na Západě mlčelo

13:13 „Na to vše nelze zapomínat.“ Docent Valenčík a věci, o kterých se na Západě mlčelo

POLOČAS ROKU HRŮZY Evropa dělala mrtvého brouka a nechala těžkou situaci na Ukrajině přerůst do válk…