Miroslav Macek: Naši jedinou správnou demokracii si rozvracet nedáme!

27.03.2023 11:10 | Glosa
autor: PV

Pondělní glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Naši jedinou správnou demokracii si rozvracet nedáme!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

V knihách slavné Agathy Christie budou v novém vydání nakladatelství Harper Collins některé pasáže upraveny a jiné vynechány, neboť obsahují popisy, které urážejí některá etnika, obzvláště mimo Spojené království.

Například v knize Smrt na Nilu, která vyšla roku 1937, se mluví o „Nubijcích“ a jejich nebritské fyziognomii. Dále bude v jejich případě sousloví „místní obyvatelé“ nahrazeno slovy „původní obyvatelé“.

Z románu Záhada na zámku Styles bude odstraněna věta, ve které mluví Hercule Poirot o jedné postavě jako o „židovi“ a část dialogů pronesená nesympatizujícími postavami bude též vypuštěna.

Totéž se děje s knihami Roalda Dahla a Iana Fleminga, tvůrce Jamese Bonda.

Dodávám:
Roku 1934 vydal František Borový dílo Lva Trockého „Dějiny ruské revoluce 1905 - 1917“ a předem poprosil Ferdinanda Peroutku o názor, zda má tuto knihu líčící ruské revoluce z hlediska bolševiků vůbec vydat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Je pravda, že Agrofert získal od státu dotace?

I když není vůbec jisté, jestli je EU proplatí? Co když ne? Vrátíte je? A proč vůbec čerpáte dotace, když se vám daří dobře? Neměli by být hlavně pro ty potřebné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Klaus jako autoritář? Směšné a nedůstojné!

15:49 Ivo Strejček: Klaus jako autoritář? Směšné a nedůstojné!

Denní glosa Ivo Strejčka