Miroslav Macek: Neuvěřitelný žvást

14.06.2022 10:32 | Glosa

Úterní glosy Miroslava Macka.

Miroslav Macek: Neuvěřitelný žvást
Foto: Archiv PL
Popisek: Miroslav Macek

Pro ty, kteří jsou ochotni investovat pár minut do toho, aby se obrovské platby do Ruska snížily, a chtějí pomoci chránit naše klima, je u europoslance Luďka Niedermayera připravena nálepka na auto, kterou ostatním řidičům oznamujete, že jezdíte úsporněji, na dálnici s rychlostí maximálně 115 km/h.
Raději bez komentáře.

***

Ministryně obrany Černochová:
„Pro mne je nejdůležitější, abychom měli možnost utratit finanční prostředky smysluplně. Ministerstvo obrany bude například požadovat o 21 miliard korun více než letos.“

***

Mluvčí dolní komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin:
„Přetrhání existujících obchodních vztahů sankcemi Washingtonu a jeho spojenců vedlo k vytvoření nového jádra světového růstu skupinou osmi zemí, Čínou, Indií, Ruskem, Indonésií, Brazílií, Mexikem, Iránem a Tureckem, jejichž HDP je o 24,4% vyšší, než HDP skupiny G7“.

***

Forum 24 se nás snaží rozptýlit, abychom nepropadali nad současnou situací v Česku trudnomyslnosti:
Podle zprávy dvou investigativních novinářů sbírají bodyguardi prezidenta Vladimira Putina při jeho cestách do zahraničí jeho výkaly. Tvrdí to Regis Gente, autor dvou knih o Rusku, a Michail Rubin, který se Ruskem zabývá již 13 let, ve čtvrteční reportáži pro francouzský zpravodajský časopis Paris Match.
„Podle článku nese odpovědnost za sběr Putinových výkalů Federální ochranná služba (FSO), útvar, který má za úkol chránit Putina a další vládní činitele. Podle Genteho a Rubina pokaždé, když si Putin potřebuje odskočit, vloží agent FSO jeho exkrementy do specializovaného balíčku, aby se mohly ve speciálním kufru vrátit do Ruska. K takovému sběru exkrementů došlo během Putinovy návštěvy Francie 29. května 2017 a také během jeho cesty do Saúdské Arábie v říjnu 2019, napsali reportéři.

***

Gates na summitu Time zdůraznil, že z celosvětového hlediska byla úmrtnost na covid jen 0,2 procenta a dodal, že vzhledem k tomu, jak destabilizující byla pandemie covidu-19 navzdory extrémně nízké úmrtnosti, tak pokud se objeví další virus s podobnou virulencí, ale mnohem vyšší úmrtností – řekněme pět procent – tak by to mohlo znamenat konec celého lidstva.“
Neuvěřitelný žvást. Destabilizující účinek nezpůsobila přece pandemie covidu, ale hysterická reakce medií a politiků, o které si můžeme či nemusíme myslet, že byla řízená. A absolutně nechápu, proč by snížení přebujelého počtu lidí o 5% mělo znamenat konec celého lidstva.
Dokonale to vyjádřila jedna známá mé ženy: „Mně by vůbec nevadilo, kdyby na covid zemřelo 10 % lidí. U nás v paneláku bych dokonce přesně věděla, kteří by to měli být.“

***

Zpěvák Justin Bieber (28 let) vysvětlil, proč zrušil některé nadcházející koncerty. Potýká se totiž s nepříjemnými zdravotními problémy, pásový opar mu přešel do onemocnění zvaného Ramsayův –Huntův syndrom a způsobil mu ochrnutí půlky obličeje.
Se závažnými zdravotními problémy se v březnu potýkala i jeho manželka Hailey, která skončila v nemocnici s příznaky mrtvice. Ukázalo se, že měla v mozku krevní sraženinu.
Ne, abyste si ovšem mysleli, že to s něčím souvisí…

***

„Covid mě vyřadil na půl roku.“ Část sportovců má potíže i měsíce po nemoci.
Tolik titulek dlouhého článku na seznamnovinky.cz Bohužel ani slovo o tom, kolik z nich bylo očkováno.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petice za znovuprojednání Sazebníku poplatků České jezdecké fedrerace

20:39 Petice za znovuprojednání Sazebníku poplatků České jezdecké fedrerace

Svolání Rady ČJF a nové projednání Sazebníku poplatků