Miroslav Macek: Spojené státy by zřejmě potřebovaly kolektivní uklidňující terapii

09.03.2023 11:10 | Glosa

Čtvrteční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Spojené státy by zřejmě potřebovaly kolektivní uklidňující terapii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

„Rusko během osmi měsíců omezilo dodávky plynu do Evropy o 80 % a loni v létě ceny energií v Evropě vyletěly do nebes a naše účty za elektřinu a plyn stouply o 300 %. Nicméně Putinovo vydírání bylo neúspěšné,“ pronesla Ursula von der Leyenová při projevu v kanadském parlamentu.

Ještěže si dobře pamatujeme, jak to s tím ruským plynem bylo ve skutečnosti…

***

Šéf unijní diplomacie Josep Borrell řekl, že návrh zákona o zahraničních agentech, který vyvolal protesty v Tbilisi, je neslučitelný s hodnotami EU a odporuje gruzínskému cíli vstoupit do unie.

"Nyní je jasné, proč Spojené státy ještě nejsou v Evropské unii - tento zákon tam platí od roku 1938," napsala v reakci na jeho slova tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí Zacharovová na Telegram.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Svobodu slova nelze zastavit

Uvědomujete si ten paradox, že zrovna vy mluvíte o svobodě slova a stěžujete si na její omezování? Nemají to snad komunisti ve své ideologii? A uvědomujete si, že to byli oni, kdo ji ti potlačovali a donutili tak kvůli tomu řadu lidí o k emigraci, protože jednoduše šli za svobodou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Nebratr Marian Jurečka a jeho bratrstvo kočičí pracky

9:13 Vladimír Ustyanovič: Nebratr Marian Jurečka a jeho bratrstvo kočičí pracky

Komentář k osobě ministra práce a sociálních věcí.