Miroslav Novák: Vývoj maloobchodu je odrazem silného trhu práce

04.08.2017 11:45 | Zprávy

Velmi dobrá červnová čísla z maloobchodu jsou odrazem silného trhu práce s nízkou nezaměstnaností a zrychlujícím růstem mezd. Navíc naznačující na pokračující silný příspěvek spotřeby domácností do růstu HDP.

Miroslav Novák: Vývoj maloobchodu je odrazem silného trhu práce
Foto: pixabay.com
Popisek: Růst ekonomiky - ilustrační foto

V červnu maloobchodní tržby vzrostly oproti květnu o 0,6 % a v meziročním srovnání o 6,6 %. V souhrnu za 2. čtvrtletí tržby v meziročním srovnání vzrostly o 5,1 %.

Z červnových dat lze vyčíst, že domácnosti utráceli jak za potraviny (3,7 % r/r), tak za nepotravinářské zboží (8,0 % r/r). Právě vyšší výdaje za nepotravinářské zboží, ať již se jedná o tržby za oděv či obuv, sportovní vybavení či počítače ukazují na nákupní apetit spotřebitelů. Vesměs se totiž jedná o tzv. zbytné statky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Kde je zakopaný pes

17:30 Jiří Weigl: Kde je zakopaný pes

Jedním z brizantních témat letošních voleb je blížící se zavedení systému obchodování s emisními pov…