Naši pachatelé dobra se ohání Amerikou, jako vzorem pro uplatńování svobod. Takže by se měli inspirovat i rozhodnutím amerického Nejvyššího soudu.
Ve Spojených státech se několik let pracovalo s tzv. termínem nenávistného projevu (hate speech). Ten vytvářel zdání, že pilíř americké svobody, tedy svoboda projevu, může mít nějaká omezení, a tzv. nenávistné projevy nebudou Ústavou chráněny. V Americe je to Nejvyšší soud, který tyto otázky řeší a v zásadních kauzách Ústavu interpretuje. A Nejvyšší soud nyní rozhodl, že Ústava Spojených států chrání každý projev, včetně toho, který je tzv. nenávistný.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
soudní proces
Dobrý den. Opět se řeší kauza Čapí hnízdo, jak je možné, že se kauzy vlečou i třeba deset a více let? Kde je chyba? Vždyť to přeci není normální a podle mě to snižuje pak váhu celého procesu i případný trest, v horším případě to pak dopadá na ty, co jsou případně uznáni jako nevinní, kdo jim vrátí ...
Další články z rubriky

15:49 Dominik Rusinko: Deficit v půli roku 152 miliard, výhled je ale nejistý
Hospodaření státního rozpočtu skončilo na konci června schodkem ve výši 152,4 miliardy korun.
- 12:55 Pavel Foltán: ČT a koalice neví, že šikana je trestná?
- 11:24 Jiří Paroubek: Putinův telefonát s Macronem
- 7:30 Prokop (STAČILO!): Kryptoměnový dárek pro zbohatlíky neprošel. Ale kauza nesmí vyšumět
- 15:57 Jiří Halík: Když mě vzali za vojáka...
- 11:34 Ivo Strejček: Takhle se dnes v naší zemi vládne