Naši pachatelé dobra se ohání Amerikou, jako vzorem pro uplatńování svobod. Takže by se měli inspirovat i rozhodnutím amerického Nejvyššího soudu.
Ve Spojených státech se několik let pracovalo s tzv. termínem nenávistného projevu (hate speech). Ten vytvářel zdání, že pilíř americké svobody, tedy svoboda projevu, může mít nějaká omezení, a tzv. nenávistné projevy nebudou Ústavou chráněny. V Americe je to Nejvyšší soud, který tyto otázky řeší a v zásadních kauzách Ústavu interpretuje. A Nejvyšší soud nyní rozhodl, že Ústava Spojených států chrání každý projev, včetně toho, který je tzv. nenávistný.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Předškolní péče
Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...
Další články z rubriky

11:34 Zbyněk Fiala: Ekoteroristi a ekopošuci
Andrej Babiš byl poražen. Nevyhrál Zelenou perlu, větší grády měl Petr Macinka.
- 15:49 Dominik Rusinko: Deficit v půli roku 152 miliard, výhled je ale nejistý
- 12:55 Pavel Foltán: ČT a koalice neví, že šikana je trestná?
- 11:24 Jiří Paroubek: Putinův telefonát s Macronem
- 7:30 Prokop (STAČILO!): Kryptoměnový dárek pro zbohatlíky neprošel. Ale kauza nesmí vyšumět
- 15:57 Jiří Halík: Když mě vzali za vojáka...