O fair-trade se zakladatelkou ženského družstva z Hebronu

20.08.2015 13:48 | Zprávy

O družstvu „Ženy v Hebronu“ řízeném výhradně palestinskými ženami promluví v Praze v pátek 21. srpna jeho ředitelka a zakladatelka Nawal Slemiah. Od roku 2005, kdy družstvo vzniklo, se rozrostl jak sortiment výroby, tak počet členek – družstvo dnes čítá více než 140 žen z osmi vesnic v okolí Hebronu – a zájem o tradiční palestinské umění roste.

O fair-trade se zakladatelkou ženského družstva z Hebronu
Foto: Archiv
Popisek: Palestina

V komunitním centru ve vesnici Idna poblíž Hebronu mají ženy navíc možnost účastnit se různých vzdělávacích programů či se společensky scházet.

„Výrobky ctí naši národní identitu a charakter, odráží naše kulturní dědictví. Výrobou tradičních artefaktů se snažíme zvýšit povědomí o Palestině, a zároveň zajistit palestinským rodinám jistý příjem. Část z příjmů jde na naši neziskovou organizaci, čímž chceme snížit závislost na finanční pomoci od mezinárodních humanitárních organizací, protože se domníváme, že tento systém má na palestinskou společnost negativní dopad. Snažíme se nakupovat co nejvíce materiálů či služeb od dodavatelů z okolí Hebronu, a tím podpořit místní ekonomiku,“ uvádí Nawal Slemiah.

„Ve své práci se řídíme myšlenkou, že rozvíjení palestinských uměleckých řemesel je něco více než jen projekt přinášející příjem. Je to akt posílení komunity, uctění úlohy žen v naší společnosti a prostředek, jak ukázat naši vytrvalost – sumud – navzdory okupaci Palestiny a škodě, kterou na lidech v Hebronu napáchala,“ dodává ředitelka družstva Ženy v Hebronu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Rumunský festival demokracie

15:49 Zbyněk Fiala: Rumunský festival demokracie

V neděli v Rumunsku probíhal už druhý pokus o volbu prezidenta republiky, protože zmatení voliči v p…