Země se tak připojila k dalším evropským státům, které takovou normu přijaly už dříve – ke Švédsku, Nizozemsku, Velké Británii a Španělsku.
Registrované partnerství, někde i s povolenými sňatky, ovšem umožňuje drtivá většina evropských zemí, stejně jako velké státy zámořské (Kanada, Austrálie, Argentina, Brazílie atd.), zvolna se liberalizuje v tomto směru také Severní Amerika, kde jsou možná partnerství zhruba ve čtvrtině států, k adopci dětí ale mají poměrně bigotní USA ještě daleko.
U nás byla od devadesátých let učiněna řada pokusů uzákonit partnerství osob téhož pohlaví, zákon prošel ale až po polovině další dekády, když sněmovna přehlasovala veto prezidenta Klause. A od té doby se samozřejmě znovu a znovu vrací diskuse nad adopcemi, k nimž má česká společnost postoj zřejmě spíše negativní a politická reprezentace to nepochybně vnímá. Ale to se může po kvalitní informační kampani zvolna měnit.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
adopce , Konrád , adopce dětí homosexuály , adopce homosexuálů
autor: rozhlas.cz
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

10:07 Alena Maršálková: Připravené násilné převzetí českobudějovického Autis Centra nevyšlo
Kdo a proč chce zničit léta fungující zařízení pro děti s autismem a jakou roli v tom hrají neuspoko…