P.C. Roberts: Exponenciální růst kybernetické vratkosti

16.05.2017 18:44 | Zprávy
autor: PV

Neexistuje nic takového, jako je kybernetické zabezpečení. A jak dokazuje poslední vyděračský útok viru WannaCry po téměř celém světě, je možné jen kybernetické zabezpečení větší, či menší, ale nikdy ne úplné.

P.C. Roberts: Exponenciální růst kybernetické vratkosti
Foto: Martin Kovář
Popisek: Počítač, internet, klávesnice. Ilustrační foto.

Hackeři viru WannaCry odcizili z americké bezpečnostní agentury (NSA) kybernetickou zbraň (to je onen vir WannaCry), který použili proti zhruba 150 zemím, v nichž poškodili např. údaje Britské národní zdravotní služby, španělské telekomunikační služby Telefonica, automobilek Renault a Nissan, ruského ministerstva vnitra, energetické společnosti PetroChina a stovek společností dalších.

Kupodivu však zpravodajské třeštění kolem uvedené události nemíří k NSA za její nedostatečnou ochranu dat, ale proti jednotlivým uživatelů Microsoftu. A to za ten jejich hřích, že si zabezpečení svých počítačových systému nenechali aktualizovat nejnovější obranou, vydanou Microsoftem před dvěma měsíci.

Otázky nejpodstatnější ovšem vzneseny nebyly. Například: Pro jaký účel NSA kybernetický vir u sebe přechovávala a proč o něm Microsoft neinformovala?

Je to jasné: NSA zamýšlela použít tuto kybernetickou zbraň proti nějaké zemi či zemím. Proč jinak by ji totiž před Microsoftem tajila?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Zpřísnění trestů za týrání zvířat

Jsem pro zpřísnění trestů, ALE nemyslíte, že hlavní problém je v tom, že soudy přísné tresty neudělují? A vůbec, že policie týrání neřeší příliš intenzivně, a taky, že má malé pravomoci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Od bublin k národu

12:21 Petr Hampl: Od bublin k národu

Už jsem připomněl, že rozdělení společnosti do bublin naleptává život národa.