Takto uzavřel svůj článek k současné situaci vedoucí americký expert na Rusko Stephen Cohen. Klade si otázku, zda Washington spí a je třeba jej probudit, anebo zda míra jeho šílenství došla už tak daleko, že chce válku.
Pepe Escobar, přední brazilský publicista k problému uvádí, že Randova korporace, nejvýznamnější americká společnost pracující ve službách CIA, nedávno vyhlásila, že „Rusko by dokázalo převálcovat síly NATO do 60 hodin – ne-li dříve.“ Na úrovni nukleárních bomb a raketových systémů má Rusko před americkým vojensko-bezpečnostním systémem, jenž v zájmu zvýšení cen zbraní na ně montuje i zcela zbytečné věci, náskok čtyř generací. Americké zbraňové systémy jsou ve srovnání s ruskými prostě až druhořadé.
Nejvyšší ruské vojenské vedení nicméně vyjadřuje své obavy. Týkají se vlažného postoje ruské vlády k nebezpečí americké agrese. Generálové obviňují tzv „ atlantizující integralisty“ z toho, že svým lhostejným postojem Putinovu vládu infikují. Má se za to, že tato skupina, sdružující se kolem premiéra Medvěděva, věří, že v zájmu své přijatelnosti pro Západ by mu Rusko mělo učinit nějaké ústupky. Nekompetentní ruská centrální banka a neoliberální ruští ekonomové, jakožto části uvedené skupiny, cílí k tomu být údem Západu, a to bez ohledu na to, jak tvrdě by to poznamenalo ruskou nezávislost.
Stephen Cohen a Alastair Crooke, někdejší významný britský špión, si snad jako jediní lidé na Západě všimli, že dominantní část ruské vlády, zdůrazňující národní suverenitu, už po nějaký čas tlačí na prezidenta Putina, aby se oněch lidí ve vládě, kteří by byli ochotni prodat ruskou nezávislost za uznání Západem, zbavil.
Tento názor vyjadřuji i já. Pro jakoukoli vládu je totiž nemožné stát pevně proti zahraniční hrozbě, sedí-li v této vládě nespolehliví lidé.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV