Pavel Černý: Podařilo se komunitu střelců a myslivců stmelit tak jako nikdy

30.01.2019 10:14

Slavíme jeden rok od nové petice, píše Liga Libe o úspěšných peticích, které se podle ní staly jedním z největších protestních hnutí v historii této země.

Pavel Černý: Podařilo se komunitu střelců a myslivců stmelit tak jako nikdy
Foto: Archiv PČ
Popisek: Prezident spolku LIGA LIBE Pavel Černý, pplk. v.v.

Vážení SLAVÍME!!!

Co? Přeci JEDEN ROK NOVÉ PETICE!!!

Všem díky tímto za jejich nasazení, čas a energii, co do toho dali, dáváte a doufáme taktéž i ještě dáte...

A věřte, že tato petice byla, je a bude mocná zbraň - a každý její podpis takříkajíc dalším nábojem (a těch není nikdy dost, ne? :-)

Ne, vážně - došli jsme (vlastně jen) díky oběma našim peticím, coby největší to podpoře našeho úsilí, opravdu daleko - a nejen proto, že počtem svých podpisů se staly jedním z největších protestních hnutí v historii této země. A množství posbíraných podpisů Nové petice, tj. 85 000 za pouhý necelý rok, je v tomto ohledu naprostým rekordem.

A cíle, co jsme za tu dobu dosáhli, bychom kdysi netipli ani v těch nejoptimističtějších snech. Kdysi se nám přitom smáli, "že petice jsou nanic" anebo "jen jimi politiky budeme obtěžovat a rozčílíme je". Škarohlídství, lenost, ignorantství či zbabělost?

Naprostý opak byl totiž pravdou. Podařilo se jednak komunitu střelců a myslivců postupně zájmově stmelit, jako nikdy a nikde. S vysvětlováním "proč podepsat" se také navíc vázala související potřebná osvěta a tak získávání dalších a dalších lidí pro naše hnutí - a to i z nestřelecké veřejnosti, kterou též moc a moc potřebujeme.

A nemálo politiků postupně samo naše petice taktéž i podepsalo - dokonce i náš prezident, premiér a předseda sněmovny. To je bez diskuze světové unikum, tedy aby čelní představitelé státu takto veřejně a oficiálně podpořili nějaký občanský odpor.

Koneckonců, koukněte jen do zahraničí, kolem po Evropě - tedy jak to dopadne, když se nic podobného nekoná. A občané tam zůstanou pasivní a rezignovaní, doslova jak tupé stádo ovcí - také podobně jako ony pochopitelně nakonec dopadnou. V tomto případě bez legálních soukromých zbraní, bez práv (nejen na ně) - a nakonec i postupně s menší a menší mírou svobody...

Vážení, jsou nás nyní desetitisíce a postupně (například v boji proti zákazům olova) se zadělává i na statisíce - těch, kteří jsou slyšet a na které se už musí brát zřetel...

Když jsme kupříkladu před rokem dávali ono "olovo" do textu Nové petice, někteří se podivovali "na co". Nyní snad už chápou, je to prostě už tady... A jde o hodně...

A my se už prostě nesmíme vzdát a je nutné v našem boji pokračovat - už jen proto, kolik nás to všechny za tu dobu stálo práce. Ale též i jaké úžasné výsledky to s sebou přináší - a že to má bezesporu velký smysl...

Sbírejte/me podpisy dále, s každý jen roste naše síla a vliv, to si pamatujte....

Prostě: NEDEJME SE!

A za to vám všem velký vděk...

Mgr. Pavel Černý, pplk. v.v.
LIGA LIBE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…