Pavel Foltán: Česká televize podle Hradní vize? aneb Jak to vidí vox populi

22.04.2025 12:55 | Komentář
autor: PV

Hradní exgenerál štábních kanceláří eurostruktur NATO („Na co? Na co?!? Jo na shledanou…“ – pro znalce hlášek ze starých československých filmů s Oldřichem Novým), neboť kde jinde by mělo NATO mít kanceláře pro štábní generalitu, když ne v centru Bruselu, ergo v centru struktur eurobyrokracie, která je na tom i se svou praktickou zkušeností z praktického života normálních lidí asi tak „stejně stejně“, jako ta kancelářská generalita se zkušeností z bitevních polí (vítězných – samozřejmě).

Pavel Foltán: Česká televize podle Hradní vize? aneb Jak to vidí vox populi
Foto: archiv
Popisek: Pavel Foltán

Mediálně-politickou a politicky mediální hitůvkou v tuzemácku je už pár měsíců tzv. Velká mediální novela (dle vox populi krycí jméno „VeMeNo“) z dílny 5-1 koalice s otiskem palce motýlkáře od Nosticů, co zhruba před týdnem prošla Senátem, kam vstoupila coby kůň bílý po krkavčím grošovaný a vystoupila coby velbloud dvouhrbý, a to „rovně na Hrad“ (citováno s Miloušem Jakešem z Červeného Hrádku) k podpisu. Anebo k NEpodpisu? Krycí jméno k vetu? „Děti, ze by“…?!?

Už ale (zhruba asi tak týden) před senátní expedicí senátního lichokopytníka drabaře byla z Hradu do médií vypuštěna informace, že hradní exgenerál Petr Pavel by rád kandidoval i do příští volby prezidenta republiky (ačkoli prý ne zas tak dávno pronikla informace, že příště už kandidovat nebude – inu, jak říkával už Napoleon Bonaparte „situace na bojišti se mění každým okamžikem“). 

Na popředí (tím spíš asi ještě víc i na pozadí) shora zmíněných faktů se rýsuje i pár zajímavých souvislostí – hned na první pohled. Tak například: 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

ČT 1 bez dotací nepřežije proč?

Prosím o vysvětlení, proč by nedívatelná televize, která tolik manipulovala a dosud manipuluje podivnými a lživými politickými názory měla přežívat jinak, než všechny ostatní televize, které živí a uživí reklamy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Kapitalismu je 35. Všechno nejlepší a dlouhá léta

15:49 Ladislav Jakl: Kapitalismu je 35. Všechno nejlepší a dlouhá léta

Denní glosa Ladislava Jakla