Pavel Foltán: KoZa raketa DRÁB FIALA „fau cvaj“?

26.10.2025 12:27 | Komentář
autor: PV

Komentář Pavla Foltána k Petru Fialovi a válce na Ukrajině.

Pavel Foltán: KoZa raketa DRÁB FIALA „fau cvaj“?
Foto: Jarka Foltánová
Popisek: JUDr. Pavel Foltán je český právník, spisovatel, novinář a vysokoškolský učitel, od roku 2018 člen Rady České tiskové kanceláře

Petr Fiala opět zaperlil – tentokrát post-euro-konferenčním nápadem (skoro výzvou?) k tomu, aby struktury KoZa střílely rakety na strategické cíle do hlubin Ruska včetně Moskvy a okolí. A vox populi hned poté zvolal: „Svatá prostato!“ – i s velmi logickým připomenutím kliniky docenta Chocholouška. Jenže ona to vůbec není sranda typu Cimrman & spol., protože normální část národa „zemí Koruny české“ včetně části vox populi z právní branže by to mohla vidět (a v reálu taky vidí) jako startér k tomu, aby příslušné orgány činné v trestním řízení (zkratka OČTŘ = policie, státní zastupitelství, trestní část justice = trestní soudy) zahájily svou činnost i bez návrhu, ergo z úřední povinnosti (krycí jméno „ex offo“), což zatím – jak obecně známo – neudělaly, ač to udělat měly. A vox populi se logická ptá: „K čemu jsou? K čemu je máme? K čemu si je draze vydržujeme? K čemu je mohutně přeplácíme? K tomuhle?!?“ No a zkuste i tohle tomu vox populi vymluvit. Zejména v případě, až mu dojde trpělivost a vyjde do ulic … „až pod okny vám budem řvát …“ jak zpívali Voskovec a Werich v jedné své hře jejich Osvobozeného divadla krátce před německou okupací Československa, i následnou 2. Světovou válkou. Tohle ten filosofus Fiala neví? Ale ví. Jenže nedbá. „Proč asi?“ 

Je takové známé, okřídlené a často citované rčení v tom smyslu, že kdo se neumí poučit ze svých dějin, ten si je bude muset zopakovat. Nepochybně to velmi dobře ví i ten Petr Fiala – i coby doktor filosofie, politolog, atd. – např. i z médií už je dlouho známo, že má osobní kontakty s lidmi jako je Bernd Posselt & spol., a dle médií už je delší dobu známo i to, že struktury z Fialova okolí se angažovaly i v tom, aby snad už příští sjezd tzv. sudetského landsmanšaftu se konal v Brně (řada normálních štatlařů prý má kvázi „humornou“ obavu, aby kvůli tomu nechtěly ty fialové struktury postavit v Brně na Moravském náměstí ten už jednou zbouraný tzv. „Německý dům“ – kdo z těch sponzorských „stavařů“ si už brousí zuby na ten giga kšeft = kam asi už míří z brněnské radnice ta bílá lajna – to Jílkovou, Moravce, Pokornou - DN, Rychlíkovou, Tománkovou, Wolfovou – asi jaksi nezajímá – dle vox populi asi nesmí zajímat – asi jaksi cumbefél…? Nebo tak nějak – inu, mééédyja mejnstrým, žejo).   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

13:28 Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

Máme prý konzervativního prezidenta republiky. Nebo by se to aspoň některému pozorovateli mohlo zdát…