Pavel Opl: Nedělejte z lidí hlupáky

22.03.2020 21:17

FFP3 z Číny nepřiletělo, nepřiletí a ani není objednáno.

Pavel Opl: Nedělejte z lidí hlupáky
Foto: Archiv autora.
Popisek: Pavel Opl.
reklama

V přímém přenosu na Primě ministr zdravotnictví přiznal, že jediné účinné respirátory kvality FFP3 nepřiletěly a ani nepřiletí, protože Čína tyto prostředky chce pro vlastní potřebu. Tuto skutečnost následně potvrdil i ministr vnitra u Moravce a dodal, že FFP3 ani není objednáno. Současně všichni vládní činitelé blábolí, že jsou lidé chráněni a stát se o ně postaral. Nepostaral a nepostará, protože stát přiznává, že plně odpovídající respirátory nejsou a nebudou.

Mimochodem, z úst vládních činitelů lítají miliony ústenek a roušek a blábolí se o jejich distribuci lidem. Kolik z vás dostalo od státu jakoukoliv roušku či respirátor? Nemluvím o profesích, ale o 10,5 milionu obyčejných lidí, o které se má stát postarat ? Od prosince 2019 se o tom "sajrajtu" a jeho nebezpečnosti vědělo, ale naše vláda doposud účinné respirátory FFP3 nezajistila a přiznává, že je ani zajistit neumí a nikde nejsou ani objednány.

To mi těžce vadí a zastávat se vlády a odpovědných osob není na místě! Vláda je plně zodpovědná zajistit bezpečnost a obranu země a jejích obyvatel. Šití roušek svípomocí je hezké, ale naprosto to neodpovídá vážnosti situace. Sklady civilní obrany se rozkradly, nikdo je neobnovil a ve státních hmotných rezervách je "kulový"... Až vše odezní, musí být všichni hnáni k zodpovědnosti. Za to mohou všichni, kdo kdy byli ve vládě od roku 1989!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Kovalčík: Mezigenerační propady a rozdíly ve společnosti na politickou objednávku

9:31 Václav Kovalčík: Mezigenerační propady a rozdíly ve společnosti na politickou objednávku

Zoufalý stav naší země, profláknuté rádoby demokratické strany, k tomu ještě prvo-voliči, kteří se m…