Petice: Stop diskriminaci osob s handicapem a jejich psích pomocníků

21.11.2019 16:18

PETICE dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním „za vytvoření definice asistenčních a vodících psů a legislativní zakotvení přístupových práv osob se zdravotním postižením, využívajících pomoci psů se speciálním výcvikem“.

Petice: Stop diskriminaci osob s handicapem a jejich psích pomocníků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petice, ilustrační foto

My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme, aby byly celostátně uznány definice asistenčních a vodících psů a jejich využití ve prospěch osob se zdravotním postižením ve znění:

Asistenční pes je pes se speciálním výcvikem, který byl vycvičen výcvikovým subjektem, akreditovaným mezinárodní organizací Assistance Dogs International nebo International Guide Dog Federation a je kompenzační pomůckou pro osoby se zdravotním postižením. Vodící pes je pes se speciálním výcvikem, který byl vycvičen výcvikovým subjektem, akreditovaným mezinárodní organizací Assistance Dogs International nebo International Guide Dog Federation a je kompenzační pomůckou pro osoby se zrakovým postižením. Držitelé asistenčních a vodících psů s certifikací mezinárodně akreditovaných organizací mají se svými psy se speciálním výcvikem stejná přístupová práva, jako jakýkoli občan ČR, který nevyužívá psa jako asistenta či průvodce. Asistenční a vodící pes je podpůrným opatřením pro děti se zdravotním či zrakovým postižením, má přístup do školských zařízení všech stupňů, pokud pro jeho pořízení vydá doporučení lékař, a za předpokladu, že dítě svého psa plně zvládá, a má se svým psem složen test chování psa na veřejnosti (test přístupnosti) dle mezinárodních standardů.

Děkujeme.

Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené, o.p.s.
Zuzana Daušová

Petici můžete podepsat ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Josef Bezecný: Myslím, tedy jsem - politikem

9:29 Miroslav Josef Bezecný: Myslím, tedy jsem - politikem

Každý, kdo se stane vrcholným politikem, najednou všechno ví, všude byl, všechno zná a od všeho má k…