Petice: Stop zastrašování rodičů aneb Normální je chodit do školy

21.05.2020 14:57

Otevřený dopis ministru školství Ph.D. Robertu Plagovi

Petice: Stop zastrašování rodičů aneb Normální je chodit do školy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Děti si hrají před školou, ilustrační foto

Vážený pane ministře,

musíme reagovat na nastolená pravidla pro opětovný nástup žáků na 1. stupeň.

I přes Vaše opakované mediální ujišťování, že Vaše metodika Ochrana zdraví a provoz základních škol v období do konce školního roku 2019/2020 má pouze doporučující charakter a nemá být brána doslova, se tak bohužel neděje.

Pravděpodobně ze strachu a zřejmých nejasností, co z metodických doporučení je a co není povinné, připravily mnohé školy takový režim, který je pro značnou část rodičů naprosto NEAKCEPTOVATELNÝ.

Důsledky Vaší metodiky na základních školách:

  1. Nastolená hygienická opatření jsou naprosto enormní a po prvostupňových dětech, bez použití nějaké formy permanentního nátlaku, těžko vymahatelná. Požadavek na neustálé dodržování ROZESTUPŮ je NEPROVEDITELNÝ. Požadavek na permanentní NOŠENÍ ROUŠKY po několik hodin je NELIDSKÝ.
  2. Chaotický, pro děti a jejich rodiče nejasný příchod a odchod ze školy, který se stal pro ty rodiče, kteří mají na prvním stupni více dětí v podstatě NEPROVEDITELNÝ.
  3. Nejasná možnost volného pohybu dětí po škole. Z mnohých instrukcí vyplývá, že děti budou v podstatě izolovány ve třídě, bez možnosti svobodného pohybu během přestávek.
  4. Rozsah a kvalita výuky je naprosto upozaděna, zcela nejasná a v mnohých případech NEZARUČENÁ. Na některých školách je rodičům naznačováno, že jejich děti budou pouze “hlídány” a to i nepedagogickými pracovníky.
  5. Naprosté zděšení pak vzbuzuje výhrůžka, že pokud se děti nebudou uvedenými hygienickými pravidly řídit, má škola možnost je z výuky vyloučit.

Jako rodiče tedy nezbytně nabýváme dojmu, že se škola místo centra výuky a vzdělávání stává POD VAŠÍ METODIKOU jedním velkým trestaneckým táborem, kde budou děti neustále od sebe odháněny, napomínány a dezinfikovány.

Snažně Vás tedy žádáme, přepracujte nebo zcela zrušte svoji metodiku. K dnešnímu datu totiž naprosto NEODPOVÍDÁ epidemiologické situaci a reálným rizikům.

Díky jejímu dogmatickému výkladu se z ní stal nástroj, jak rodiče jednoznačně přesvědčit, aby své děti do školy neposílali. Ti, co se přese všechno rozhodli své děti do školy poslat, mají teď vážné obavy, jak bude s jejich dětmi ve škole zacházeno a jak bude zajištěna výuka.

Pokud nám, vážený pane ministře, chcete protiargumentovat “zdravím rozumem” a “lidských přístupem vyučujících”, tedy nám chcete naznačit, že se stejně nikdo ve škole pravidly zmiňovanými v metodice Ochrana zdraví a provoz základních škol v období do konce školního roku 2019/2020 řídit nebude, protože její doslovné dodržování znamená šikanu našich nejmladších školáčků, pak se ptáme, proč tedy vůbec vznikla a proč nebyla dosud upravena a aktualizována. A žádáme tímto nápravu.

Iva Šmídová

Petici můžete podepsat ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: PV

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Alan Dershowitz: Zelenského lži nemohou skrýt krvavou roli Ukrajiny v holocaustu

20:17 Alan Dershowitz: Zelenského lži nemohou skrýt krvavou roli Ukrajiny v holocaustu

Emeritní profesor práva na Harwardu Alan Dershowitz navrhl ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelens…