Petice proti sloučení rychnovských hasičů s náchodskými

25.12.2022 17:33 | Komentář

Hasičská stanice Rychnov nad Kněžnou dle pana ředitele HZS Královéhradeckého kraje Ing. Davida Pouče bude mít status P4, což znamená, že se nebude moci, na rozdíl od stanic v jiných okresních městech kraje, už nadále rozšiřovat, a bude to tak jediná stanice tohoto druhu v Královéhradeckém kraji.

Petice proti sloučení rychnovských hasičů s náchodskými
Foto: pixabay.com
Popisek: Petice - ilustrační foto

Co to pro nás jako občany Rychnovska znamená?

Anketa

Odradil vás pořad s Babišem a dětmi od volby lídra ANO?

4%
82%
hlasovalo: 44914 lidí

  1. Zastaví se rozvoj Hasičského záchranného sboru Rychnov nad Kněžnou, i když se zde stále rozšiřuje průmyslová zóna Solnice – Kvasiny. Nebude už možné posílit počet profesionálních hasičů´, a to v budoucnu ovlivní bezpečnost nás obyvatel Rychnovska.
  2. Z rychnovských hasičů se stane pobočka Náchoda, což znamená, že v Rychnově nad Kněžnou nebude pozice ředitele, a to velice připomíná příběh Rychnovské nemocnice. Nesmíme dopustit, aby se historie opakovala.
  3. Toto je políček nám daňovým poplatníkům. Tato stanice byla postavena v roce 2010, a to díky Usnesení vlády na podporu průmyslové zóny. Její stavba byla tedy financována z našich daní.

My jako daňoví poplatníci si nepřejeme její přeměnu na pobočnou stanici Náchodské centrální stanice. My jako občané, vyzýváme ministra vnitra Víta Rakušana a ministra průmyslu Josefa Síkelu, k tomu, aby nám na Rychnovsku zajistili hasičskou stanici typu, který odpovídá významu a rozvoji průmyslové zóny Solnice - Kvasiny.

Jde tu o bezpečnost nás občanů. Proto touto peticí požadujeme zrušení rozhodnutí o sloučení územního odboru Náchod a územního odboru Rychnov nad Kněžnou do jednoho celku.

Petici můžete podepsat ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Bude válka?

Podle Řehky je válka Ruska s NATO možná. Možné v životě vše, to je pravda. Nakolik je ale podle vás taková válka pravděpodobná? A nebyla by to třetí světová? Nechci nic zlehčovat, ale nesnaží se tak Řehka ospravedlnit jen rekordní výdaje na obranu, minimálně s nimi přichází v době, kdy vláda potřebu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Zavlečou Česko do války?

15:46 Jiří Paroubek: Zavlečou Česko do války?

Nedávné zasažení skladu munice s náplní s ochuzeného uranu v Chmelnickém na Ukrajině, o kterém jsem …