Petice proti zdražení místního poplatku za obecní systém odpadového hospodářství

23.09.2021 11:10

My, níže podepsaní občané Berouna a voliči ČR žádáme členy Rady města a Zastupitelstvo města Beroun, aby zrušili schválený návrh zdražení místního poplatku za obecní systém odpadového hospodářství.

Petice proti zdražení místního poplatku za obecní systém odpadového hospodářství
Foto: pixabay.com
Popisek: Petice - ilustrační foto

Město odsouhlasilo na zastupitelstvu dne 23. 6. 2021 zdražení místního poplatku pro obyvatele Berouna. Rada města a ani zastupitelé, kteří odsouhlasili návrh pro zdražení poplatku za svoz odpadu neuvedli žádné relevantní důvody, nedoložili řádné vyúčtování služeb. Není žádný relevantní důvod, který by jasně deklaroval potřebu zdražení v takové výši.

Dne 22. 9. 2021 zastupitelstvo odmítlo zařadit návrh na zrušení návrhu zdražení místního poplatku za obecní systém odpadového hospodářství.

Toto výrazné zvýšení poplatků postihne především nízkopříjmové skupiny obyvatel – seniory či rodiny s dětmi. "Pro čtyřčlennou rodinu zdražení poplatku znamená dalších 1200 korun z rozpočtu domácnosti navíc." S tím nemůžeme souhlasit.

Nekvalitní služby, které máme si nezaslouží ani korunu!

Jestliže Beroun byl 4x vyhlášen jako nejlepší v třídění odpadu a vedení radnice zdražením chtějí motivovat k ještě lepšímu třídění, pak vedení radnice přistoupila ke špatné motivaci.

Toto zdražení není motivace, ale demotivace občanů Berouna. Proto my níže podepsaní občané Berouna, nesouhlasíme se zdražením místního poplatku za obecní systém odpadového hospodářství.

Zuzana Machová

Petici můžete podepsat ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Pokorný: Prohráli Piráti demokraticky?

21:37 Richard Pokorný: Prohráli Piráti demokraticky?

Byla porážka Pirátů v těchto volbách demokratická? A byla férová? A odpovídá počet jejich mandátů je…