Petice za modernizaci železničního mostu na pražské Výtoni

13.02.2023 7:32 | Komentář

My, níže podepsaní žádáme Ministerstvo dopravy, Správu železnic a Magistrát hlavního města Prahy, aby společně akcelerovali činnosti a úkony směřující ke stavbě nového mostu na pražské Výtoni, jehož vítězný návrh vzešel z mezinárodní architektonické soutěže.

Petice za modernizaci železničního mostu na pražské Výtoni
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

Naším společným zájmem je končící technologickou životnost stávajícího železničního mostu využít jako příležitost pro modernizaci nejen mostu, ale celé Výtoně. Současná ocelová konstrukce mostu již zdaleka nesplňuje dnešní hlukové limity a okolí mostu rozhodně není přívětivým místem.

Podporujeme, aby na Výtoni vznikl most nový, moderní a tichý, most nejen pro železnici, ale i pro pěší a cyklisty, který bude sloužit dalším generacím.

Výsledkem modernizace by měl být znatelně vyšší klid pro místní obyvatele, významné zušlechtění celého okolí pražské Výtoně, včetně modernizace a občanského oživení navazujících mostních konstrukcí.

Významnou inovací bude i nová železniční zastávka na Výtoni, která umožní ještě lepší dopravní dostupnost. Železnice v této oblasti bude fungovat jako nová linka metra. 

Petiční výbor:
Jiří Grund, MBA, MSc
Ing. Robert Hyan
Veronika Beckeová

Petici můžete podepsat ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Dobrý den, pane Mašku, myslíte, že vyšetřovací komise ke střelbě bude nezávislá a něco vyšetří, když ji řídí poslanec z vládní strany a celkově v ní mají vládní poslanci převahu? Já dost pochybuji, že podrazí nohy Rakušanovi, protože bez STAN by se koalice neobešla. Proč tam nemá více zástupců opozi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Dufek: Inflační okno se ve výrobě uzavírá

15:49 Petr Dufek: Inflační okno se ve výrobě uzavírá

Nová čísla o vývoji cen ve výrobě potvrdila, že inflační tlaky ve výrobě dál slábnou. Ceny zemědělsk…