Na druhou stranu si nelze nevšimnout, že očekávání firem pro další tři měsíce začínají být přece jen opatrnější. Zvlášť je to vidět v případě průmyslu, který se musí – podobně jako u nás – místy (jak už naznačily PMI nebo Ifo) vypořádávat s vyššími cenami vstupů, s nedostatkem komponent a vůbec logistickými problémy přetrvávajícími už od začátku pandemie. Negativní vliv na očekávání mají nejspíš i zprávy o rozšíření delta varianty, které brání rychlejšímu odbourávání dosud platných restrikcí.
V každém případě i dílčí ochlazení nálad pro následující tři měsíce není natolik významné, aby předznamenávalo dramatické zpomalení ekonomického růstu eurozóny. Firmy i nadále (především v průmyslu) chtějí zvyšovat zaměstnanost a předpokládají, že se jim podaří i své výrobky adekvátně zdražovat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Nově navrhované masové sledování občanů EU
Dobrý den, zajímal by mě Váš postoj vůči návrhu Evropské Unie zvaný ChatControl, který by znamenal plošné šmírování každé odeslané soukromé zprávy, souborů, a jejich případné okamžité nahlášení policii. Samozřejmě jsou jako odůvodnění zneužívány naše děti, zítra terorismus a kdo ví, co příští rok. D...
Další články z rubriky

17:50 Lukáš Kovanda: Trumpova cla, včetně nyní nového 30procentního, připraví Česko letos o 76 miliard
Komentář k nákladům nových Trumpových cel pro českou ekonomiku. Americký prezident nové, 30procentní…