Na druhou stranu si nelze nevšimnout, že očekávání firem pro další tři měsíce začínají být přece jen opatrnější. Zvlášť je to vidět v případě průmyslu, který se musí – podobně jako u nás – místy (jak už naznačily PMI nebo Ifo) vypořádávat s vyššími cenami vstupů, s nedostatkem komponent a vůbec logistickými problémy přetrvávajícími už od začátku pandemie. Negativní vliv na očekávání mají nejspíš i zprávy o rozšíření delta varianty, které brání rychlejšímu odbourávání dosud platných restrikcí.
V každém případě i dílčí ochlazení nálad pro následující tři měsíce není natolik významné, aby předznamenávalo dramatické zpomalení ekonomického růstu eurozóny. Firmy i nadále (především v průmyslu) chtějí zvyšovat zaměstnanost a předpokládají, že se jim podaří i své výrobky adekvátně zdražovat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Další články z rubriky

17:50 Lukáš Kovanda: Trumpova cla, včetně nyní nového 30procentního, připraví Česko letos o 76 miliard
Komentář k nákladům nových Trumpových cel pro českou ekonomiku. Americký prezident nové, 30procentní…