Petr Dufek: Ekonomický růst tlačí nezaměstnanost rychle dolů

04.05.2015 10:44 | Zprávy

Slušný ekonomický růst založený především na výkonu zpracovatelského průmyslu vytváří nová pracovní místa a snižuje nezaměstnanost prudce dolů. Výraznou zásluhu na tomto výsledku bude mít především automobilový průmysl, který je motorem české ekonomiky a zároveň nejsilnějším průmyslem vůbec.

Petr Dufek: Ekonomický růst tlačí nezaměstnanost rychle dolů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Podle dnes zveřejněných údajů statistického úřadu klesla míra nezaměstnanosti podle výběrových šetření pracovních sil v prvním čtvrtletí na 6,1 %. Loni touto dobou přitom dosahovala necelých sedmi procent.

Zaměstnanost však roste nejen v průmyslu, ale i ve službách, i když stále ještě o něco pomaleji. Naproti tomu klesá počet podnikatelů, nicméně konec jejich podnikání můžeme spojovat i s jejich návratem do zaměstnaneckého poměru třeba z dříve využívaného švarcsystému.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak je možné, že vás jako europoslance nepustili do budovy?

Napsal jste, že jste do budovy Evropského parlamentu ve Štrasburku nedojel. Přístup blokovala policie. To jako nepustili ani další? Nebo myslíte, že to vás jako kritika nepustili účelově? Jak je to vůbec možné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vlastimil Podracký: Postřehy účastníka protestů proti sjezdu Sudetoněmeckého Landsmannschaftu

9:33 Vlastimil Podracký: Postřehy účastníka protestů proti sjezdu Sudetoněmeckého Landsmannschaftu

Kromě shromáždění v Pohořelicích jsem se účastnil všech protestů, samozřejmě nemohl jsem být u všech…