Stále budou mít výhodu náskoku před tvrdými daty, která například v Česku přijdou na řadu až příští týden a budou mapovat dění teprve za březen. Průzkumy jsou tak vlastně v tuto chvíli hlavním vodítkem, které rychle napovídá nejen o hloubce recese, ale i o změnách chování firem.
Nejnovější výsledky evropského průzkumu mezi podnikateli a spotřebiteli ukazují výrazné v podstatě plošné zhoršení nálad, které mnohdy předčí i vývoj po pádu banky Lehman Brothers. Celkový ukazatel nálady v eurozóně sice ještě nepřekonal své rekordní minimum z roku 2009, ale v rychlosti propadu rozhodně nemá obdoby. Výrazně horší než při minulé recesi je očekávání vývoje zaměstnanosti, což neznamená nic jiného, že firmy jsou připraveny dál rychle propouštět a to nejenom v průmyslu, ale především ve službách, které jsou restrikcemi v jednotlivých zemích zasaženy nejvíce.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

15:49 Zbyněk Fiala: Celní tsunami je tady
Největším ekonomickým nákladem je prudký nárůst nejistoty, co bude dál s exportním průmyslem. Pomůže…
- 11:24 Jiří Weigl: Czech Republic nikoliv First
- 17:50 Lukáš Kovanda: Trumpova cla, včetně nyní nového 30procentního, připraví Česko letos o 76 miliard
- 10:07 Alena Maršálková: Připravené násilné převzetí českobudějovického Autis Centra nevyšlo
- 21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
- 12:16 Jiří Paroubek: Sterzikův komický zákrok vůči Přísaze