Petr Dufek: Stavební přestávka

09.07.2019 7:33 | Zprávy
autor: PV

Zatímco květnové výsledky z průmyslu příjemně překvapily, čísla za stavebnictví byla oproti očekávání horší. Stavebnictví, které doposud zažívalo silný boom, v květnu stagnovalo a to v důsledku poklesu pozemního stavitelství.

Petr Dufek: Stavební přestávka
Foto: investicniweb.cz
Popisek: Petr Dufek

Jde fakticky o horší výsledek za posledního dva a půl roku, takže nemá smysl z něj zatím vyvozovat žádné hluboké závěry. Zvlášť když je ovlivněn i vysokým srovnávacím základem z loňského května. Zpomalení růstu pozemního stavitelství mělo časem nepochybně přijít s ohledem na dřívější boom komerční výstavby, nicméně je otázkou, zda k tomu muselo dojít už právě v květnu. Spíše nikoliv.

Naproti tomu inženýrské stavitelství orientované především na výstavbu a rekonstrukce infrastruktury pokračovalo v dosavadním růstu. Pohánějí jej především zakázky veřejného sektoru směřované do výstavby a rekonstrukce dopravní infrastruktury. A jejich výhled se odvíjí jednoznačně od rozpočtových priorit, respektive ochoty státu dál investovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Co s tím hodláte dělat?

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Svobodni-Tajne-nakupy-za-penize-danovych-poplatniku-792807 Souhlasím s vámi, ale má někdo šanci něco změnit? Je pravda, že si ta komise dělá pořád co chce a mám dojem, že nikdo nemá šanci to vlastně ovlivnit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Alena Vitásková: Veřejnoprávní média stávkují? A co na to lidé z ulice

19:25 Alena Vitásková: Veřejnoprávní média stávkují? A co na to lidé z ulice

Komentář Aleny Vitáskové k plánované stávce veřejnoprávních médií.