Petr Dufek: Stavebnictví je letos poprvé v minusu

08.09.2014 16:15 | Zprávy

Stavební výroba se v červenci propadla o 3,7 %. Po zohlednění vyššího počtu pracovních dnů dosáhl její propad dokonce 5,2 %.

Petr Dufek: Stavebnictví je letos poprvé v minusu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stavba, ilustrační foto

Aktuální negativní výsledek stavebnictví není až tak překvapivý, když vezmeme v úvahu silný srovnávací základ z loňského roku, kdy se - jak uvádí statistický úřad - zintenzivnily práce na odstraňování následků povodní.

Nejnovější čísla ze stavebnictví navíc potvrzují naše očekávání, že silné výsledky stavebnictví v prvním pololetí nejsou zatím udržitelné. Přesto to nejhorší z pohledu posledních šesti let má už stavebnictví, podle našeho názoru, za sebou. Zlepšuje se situace v zakázkách a obrat k lepšímu postupně zažívá i trh s byty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Volební zradu čekám z Hradu

15:17 Vladimír Ustyanovič: Volební zradu čekám z Hradu

S určitou míru nadsázky si dovolím přeložit, co prezident Trump sdělil takzvaným evropským lídrům v …