Petr Hampl: O počítání Trumpových voličů

30.10.2024 15:36 | Glosa
autor: PV

Denní glosy Petra Hampla.

Petr Hampl: O počítání Trumpových voličů
Foto: Screen: XTV
Popisek: PhDr. Petr Hampl, Ph.D., sociolog

Když sledujeme situaci před americkými prezidentskými volbami, mnozí upozorňují na to, že v letech 2016 a 2020 dostal Donald Trump o 3-5% více, než mu předvídaly výzkumy. Že bychom tudíž měli k výsledkům publikovaným agenturami něco takového zase přičíst.

Možná mají pravdu. Jenže výzkumy veřejného mínění jsou jako střelba na terč. Když výzkumník vidí, že jeho výsledky jsou opakovaně vychýlené vůči realitě, přizpůsobí mušku (například do vzorku zahrne víc registrovaných Republikánů).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Sudetoněmecký landsmanschaft v soustředěné palbě ve sněmovně

16:57 Jiří Paroubek: Sudetoněmecký landsmanschaft v soustředěné palbě ve sněmovně

A je jen dobře, že na návrh SPD celá vládní koalice došla k názoru, že uspořádání sjezdu Sudetoněmec…