Petr Hampl: Tommy Robinson potrestán úplným zabavením veškerého majetku

26.07.2021 15:33 | Komentář

Denní glosy Petra Hampla.

Petr Hampl: Tommy Robinson potrestán úplným zabavením veškerého majetku
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Hampl

O Tommy Robinsonovi se málo píše, ale to neznamená, že by represe skončily. Před pár dny doběhl další soud, tentokrát mu byl fakticky zabaven veškerý majetek.

V roce 2018 publikoval Tommy Robinson video o pákistánských znásilňovacích ganzích, ve kterém byl zmíněn také tehdy 17letý Syřan Džamal Hidžásí, s tím, že tento Džamal měl napadnout dvě díky ve škole kam chodil, a že měl na spolužáka vytáhnout nůž.

Právník Mohammed Tasnime Akunjee (který mimo jiné zastupuje „nevěsty“ Islámského státu a zastupoval vrahy Lee Rigbyho) podal žalobu, s tím, že Džamal nikoho nenapadl, a naopak, že on sám byl napaden.

Tommy Robinson nakonec nebyl schopen své tvrzení dokázat. Což není divné v situaci faktické vlády gangů, kdy je jasné, jak by se vedlo případným svědkům. Tommy Robinson trvá na tom, že uvedl pravdivou informaci. Komentátor z České republiky není schopen určit, zda opravdu nemohlo dojít k omylu. Nicméně dokázáno nebylo.

Dne 23. července byl Tommy Robinson odsouzen k zaplacení 600 tisíc liber, tedy 18 milionů korun. Výše částky je nejen nesmyslná, ale zřetelně likvidační. Instalatér Tommy Robinson tak přišel o veškerý svůj majetek.

Takhle tedy funguje spravedlnost v post-brexitové Velké Británii. Připomínám, že Boris Johnson nikdy neudělal ani to nejmenší, aby Tommymu Robinsonovi pomohl, a to ani v době, kdy byl přímo ohrožen jeho život. Nigel Farage dokonce podpořil trestní stíhání Tommyho Robinsona.

(zdroj: petrhampl.com)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: Jeden aby zezelenal strachem, co nás čeká

11:10 Miroslav Macek: Jeden aby zezelenal strachem, co nás čeká

Pondělní glosy Miroslava Macka