Petr Hampl: Zotročen očkováním, civilizací a zdravým rozumem již od roku 1969

11.06.2021 20:04 | Komentář

Hampl zase trhá partu. Zotročen očkováním, civilizací a zdravým rozumem již od roku 1969. V době, kdy jsem vyrůstal, bylo totiž běžné, že existují potvrzení o bezinfekčnosti, a že jsou opravdu vyžadována. Že nemoci jako žloutenka se řeší omezením kontaktů mezi zdravými lidmi.

Petr Hampl: Zotročen očkováním, civilizací a zdravým rozumem již od roku 1969
Foto: Archiv PH
Popisek: Sociolog Petr Hampl

Mezitím proběhl nějaký vědeckotechnický pokrok. Vakcíny jsou šetrnější, a opatření mírnější. Jenže se stalo něco jiného – z některých věcí se staly symboly.

Dnes nikoho vlastně nezajímá, k čemu je očkovací průkaz. Každého zajímá, co ten průkaz symbolizuje. Pro někoho symbolizuje zdraví a bezpečí, pro jiného zotročení. A pro někoho zase třeba úspěch Evropské unie. Chudák očkovací průkaz s tím nemá nic společného. Můžete tisíckrát měnit podmínky, ale když očkovací průkaz znamená pro paní Novákovou zotročení, bude pro ni znamenat zotročení pořád. Bez ohledu na skutečné vlastnosti toho kusu papíru a na jeho skutečné používání. A pořád bude reagovat na ten symbol, nikoliv na skutečnost. To platí i z druhé strany – můžete ho napustit jedem a výbušninou, a pro paní Charamzovou bude pořád symbolizovat evropský úspěch.

Je to v něčem velmi praktické (nikdo se nemusí učit nic složitého), ale v jiných ohledech zase velmi nepraktické. Nemůžete totiž řešit žádný skutečný problém – stačí, aby to v nějaké reklamní agentuře označili za symbol (ruské nadvlády, Putinova imperialismu, tajného židovského spiknutí, bělošské nadřazenosti a já nevím čeho) a všechno je ztracené. Máte proti sobě rozvášněný dav, který je čistě destruktivní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Je žadatel o podmínečné propuštění z vězení lidská bytost?

9:01 Zdeněk Jemelík: Je žadatel o podmínečné propuštění z vězení lidská bytost?

Během dlouhých let činnosti občanského aktivisty v oblasti trestního řízení jsem měl opakovaně příle…