Petr Hartman: Babiš ztratil důvěru v náměstka Prose

20.05.2015 21:18 | Zprávy
autor: PV

„Je to kvalifikovaný člověk, jazykově vybavený, se zahraničními zkušenostmi. Věřím, že novou pozici zvládne velmi dobře.“ Těmito slovy doporučoval loni v únoru premiér Bohuslav Sobotka ministrovi financí Andreji Babišovi do funkce náměstka Martina Prose.

Petr Hartman: Babiš ztratil důvěru v náměstka Prose
Foto: cssd.cz
Popisek: Martin Pros, dosavadní náměstek ministra financí, odvolaný Andrejem Babišem 20. května 2015.

Sociální demokraté měli problém prosadit svého člověka na takovýto post. Andrej Babiš v duchu předvolebních slibů hnutí ANO trval na tom, že do nejužšího vedení resortu dosadí pouze odborníky. 

Martin Pros měl tuto charakteristiku splňovat. Přesto ve své funkci vydržel pouze rok a čtvrt.

Jeho konec byl odůvodněn obecnou formulací o ztrátě důvěry. Ačkoli byl do postu náměstka vyslán sociální demokracií, její předseda necítil potřebu se Prose zastat, což není úplně obvyklé.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

A to, že sedíte ve vládě s řadou bývalých komunistů vám nevadí?

A nemyslíte, že ta provokace s rudým právem byla zbytečná? Máte to zapotřebí? Nemyslíte, že by bylo lepší se s prezidentem snažit spíš usmířit a najít cestu, jak spolu v zájmu ČR spolupracovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Opravit nebo popravit

15:57 Zbyněk Fiala: Opravit nebo popravit

Pokud se íránská válka povleče, budeme se muset vrátit k dávno zapomenutým zásadám šetrnosti. V létě…