Není proto divu, že profese učitele není příliš atraktivní a na některých školách jsou, s nadsázkou řečeno, rádi za každého, kdo je ochoten se postavit za katedru.
Kvalitní vzdělávání přitom vyžaduje kvalifikované učitele. Proto je dobře, že od 1. ledna příštího roku by podle příslušného zákona neměl vyučovat nikdo, kdo k tomu nemá dostatečnou kvalifikaci.
Problém je v tom, že ze tříd by zmizelo přes jedenáct tisíc učitelů a některé školy by mohly de facto zavřít. Zároveň by je museli opustit lidé, kteří si svou činností získali respekt kolegů a rodičů a jsou oblíbení i u svých žáků.
I když to není úplně přesné. Mohli by zůstat, pokud by zahájili studium na příslušných vysokých školách. Otázkou zůstává, zda jsou tyto instituce na to vůbec připraveny? Zároveň lze pochybovat o tom, jaký by to mělo smysl pro lidi v předdůchodovém věku, kteří před tabulí strávili desítky let.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

10:07 Alena Maršálková: Připravené násilné převzetí českobudějovického Autis Centra nevyšlo
Kdo a proč chce zničit léta fungující zařízení pro děti s autismem a jakou roli v tom hrají neuspoko…