Také tento problém budou muset vyřešit poslanci v souvislosti s přijímáním zákona o státní službě.
Desítky lidí s diplomem ze zmiňované školy totiž zaměstnává ministerstvo zahraničí. Podle navrhované verze služebního zákona by nemělo být uznáno vysokoškolské vzdělání získané na politických a bezpečnostních školách v bývalém Sovětském svazu.
Pokud by se to nezměnilo, museli by se absolventi moskevského institutu z dob komunistické totality s prací ve státní správě rozloučit. Na úvaze zákonodárců záleží, zda by to jejímu fungování spíše prospělo, nebo naopak uškodilo.
Tento konkrétní příklad dokazuje, že připravovaná právní úprava v sobě skrývá řadu zdánlivých detailů, které budou mít na chod státní správy významný vliv. Mezi ně patří i šíře záběru, na koho se vlastně služební zákon bude vztahovat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: rozhlas.cz
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.